2011. december 14., szerda

Paul


Paul – 2011

Clive és Graeme (Nick Frost és Simon Pegg – Haláli hullák hajnala), a két brit – az életben is angol – sci-fi rajongó képregényőrült jó barát, azért érkeznek Amerikába, hogy lakóbusszal körbejárják az ország nevezetes földönkívüliekkel kapcsolatos helyszíneit. UFO-túrájuk során még nem is sejtik, hogy életük legnagyobb kalandja veszi kezdetét, mikor egy véletlen folytán belerobban az életükbe Paul. Aki nem mást, mint egy űrlény. Nem is akármilyen: káromkodik, füvet szív, és nem mellesleg éppen menekül De nem csak Zoil különleges ügynök (Jason Bateman – Förtelmes főnökök) lohol a nyomában, de miután Paul-ékhoz Ruth
(Kristen Wiig – Koszorúslányok), az elvakult Istenhívő is hozzácsapódik, a lány apja is üldözőbe veszi őket. Hogy hova vezet a spontán kaland, és Paul hogy forgatja fel a körülötte lévő emberek életét? A választ a film rejti.

Paul hihetetlen mértékben elnyerte e tetszésem. A folyton pörgő történet könnyed és kellemes humorral van fűszerezve. Ne számítson senki sírva röhögős, térdcsapkodós poénokra. Arra ott a Másnaposok. Paul-t inkább a Fergeteges forgatáshoz tudnám hasonlítani, ami szintén egy butyutaság, de a sajátos kedves humora miatt egyszerűen imádnivaló.

Ajánlom férfinak, nőnek, fiatalnak és öregnek, karácsonykor vagy húsvétkor teljesen mindegy. Szerintem bárki, aki unja a drámákat az életben és/vagy a tv-ben, élvezni tudja ezt a filmet. Könnyed, humoros, pihentető kikapcsolódás. És ami fontos: nem egyszer nézhetős kategória.
Kellemes szórakozást hozzá. 5/5.

Zsüdike

2011. december 6., kedd

A meztelen dobos

The rocker – 2008

Rainn Wilson (Office – Dwight) játssza Robert Fishmant, „Fish”-t, egy frankó dobost, akinek a bandája kitette a szűrét, még mielőtt igazán befutott zenekar lettek. Eltelik húsz év, és Fish még mindig a múltban él, „milettvolna” típusú kérdéseken kattog és képtelen továbblépni. Mígnem az unokaöccse megkéri, hogy egy suli fellépés erejéig álljon be  a zenekarába dobolni. Itt elindul a lavina, Fish újra egy menő bandában találja magát, és nem akar erről lemondani. Újabb fellépéseket intéz a bandának, de sehogy sem sikerül elindulniuk. Aztán egy meztelen dobolásnak köszönhetően, ami véletlenül a youtube-on landol, mégis sikerül berobbanniuk. A sikerhez vezető út hotelszoba szétveréssel és tivornyával van kikövezve, legalábbis Fish szerint. Minden jól megy, egészen addig, míg népszerűségük okán felkérik őket, legyenek Fish előző bandájának az előzenekara. Itt aztán elborul minden, többek közt Fish agya is, és a banda felállása is veszélybe kerül.

Rainn Wilson, azaz Dwight rettentő jól játssza a barmot. Bevallom, más jellegű szerepben még nem láttam, és talán el sem tudnám képzelni.
A banda egyetlen női tagját Emma Stone alakítja, akit többek közt a Házinyusziból és a Könnyű nőcske című filmből ismerhetünk..

A film amúgy elég nagy hülyeség, néha kicsit gusztustalan poénokkal, de kövezzetek meg érte, nekem tetszett.
4/5.

Zsüdi

2011. november 22., kedd

Hogyan lopjunk felhőkarcolót

Hogyan lopjunk felhőkarcolót
(Tower Heist)


A felhőkarcolóban tisztességesen dolgozó emberek nyugdíját lenyúlja annak tulajdonosa, ahelyett hogy jó befektetéssel megnövelné a pénzüket – ahogy ők kérték.

Josh Kovacs (Ben Stiller) vezetésével összefognak a kisemberek, és elhatározzák, hogy visszaszerzik ami jár nekik. Ehhez Slide (Eddie Murphy) segítségét kérik, akiről azt gondolják,
kemény bűnöző.

Az elejét kicsit vontatottnak éreztem, de egész szórakoztató történetté alakul a végére.
Az Ocean's Eleven-re emlékeztetett, kicsiben, ben stiller-esen.
A cím kicsit becsapós, de nem árulom el miért :) Nézzétek meg!
Hideg téli vasárnap délutánra kellemes 1Xnézhető.

Összességében 3/5.
*** Timity ***

Andee így látta:

Kivételesen úgy ültem le megnézni a filmet, hogy nem olvastam el a tartalmát és kíváncsian vártam vajon hogy lehet ellopni egy felhőkarcolót.:) De sajnos ezt még most sem tudom...
A történet röviden: Egy luxus lakóház alkalmazottai elveszítik a nyugdíjukat és az összes megtakarításukat, miután rábízták azt a ház tulajdonosára. Főhősünk azonban nem nyugszik bele a történtekbe és mivel feltételezi, hogy a pénz egy titkos páncélban van, bele is fog hogy megszervezze annak kifosztását az alkalmazottakból összeverbuvált csapatával. Hogy egy "profi" is segítségükre legyen, ráveszi az utcájában lakó piti tolvajt is, hogy szálljon be a buliba.
Az elejét kicsit untam, a végére valamivel jobb lett, de nálam még így sem került bele a fetrengve nevetős kategóriába.
Egyszer nézhetős, néha vicces, semmi extra.
Egy gyenge 3/5.:)

Andee

2011. november 14., hétfő

Förtelmes főnökök


Horrible bosses - 2011

Förtelmes főnökök film
Na jó ez túlzás, de a bemutatója után sajnos sokkal-sokkal többet vártam ettől a filmtől.
Mostanában minden jó vígjátéknak beharangozott, és a bemutatója alapján jó vígjátéknak ígérkező film megnézésekor csalódás ér.
Nagyok az elvárásaim? Vagy csak sok film készül újabban, és okosan kellene szelektálnom, hogy mit nézek meg?
Most már mindegy, azért lássuk a történetet:


Három férfi, három főnök, egy gyilkosság. Ezek az arányok, de menjünk sorban.
A három jó barát esténként összejön iszogatni és panaszkodni. Természetesen mindenki a saját főnökét szidja, és valóban, egyik rosszabb, mint a másik. Egy este betelik a pohár, és eldöntik, hogy szebb lenne a világ a főnökeik nélkül, így felbérelnek egy bérgyilkost, hogy tegye el őket láb alól. A „bérgyilkosról” kiderül, hogy piti bűnöző, de azért arra rájön, hogy úgy a fiúk úgy úszhatják meg a legkönnyebben, ha egymás főnökeit nyírják ki. Az ötlet mindenkinek tetszik, így neki is látnak a hadműveletnek. De végül csak egy főnök nyiffan ki. De hogy ki, és hogyan? És miért csak egy? Mindent azért én sem árulhatok el...

A film sztorija nagyon tetszett. A főnökök figurái is rettentő jól ki voltak találva, főleg Kevin Spacey-é. Valami mégis hiányzott a filmből. Erőtlen volt, gyenge, halovány. Kár érte.
Nálam csak 3/5.. 

Zsüdi

Halálforgás 3

Szerelem és Jég – Éld az álmod – a port.hu-s címe. Csak hogy senki se tudja, hogy ez egy folytatás.
(The cutting edge 3: Chasing the dream) - 2008

Ezzel a résszel még tartoztam.
A sztori rettentő hasonló az első két részhez. Adott egy jól működő jégtáncos pár, Celeste és Zack. Mikor Zack ötletéből új figurát próbálnak Celeste több hónapra lesérül, ezért a fiúnak új partner kell találnia. Alex, a jéghokis lány kelti fel az érdeklődését, de nem csak mint partner, természetesen. Míg Zack gazdag, addig Alex szegény családból származik, így ebből és egyéb más okokból akadályokba ütközik a vonzalmuk.
És hogy kapcsolódjon a többi részhez, a páros új edzője Jackie lesz, a második rész főszereplője.









Ami nem tetszett ebben a részben: a főszereplő srác túl “Barbie-arcú”, legalábbis nekem. Illetve Alex túl nyomulós, Zack pedig túl gazdag, túl jópasi, túl magányos, ilyen már nincs is

Mondjuk ezen a képen nem is olyan rossz.
Érdekes infó: ő játszotta Edward Sullen-t az Alkonyat paródiájában, a Vampire Suck-ban. Erre mondjuk én sem magamtól jöttem rá.



És ami tetszett: a zenék. Jó számok hangozottak el a filmben és külön jó volt, hallani egy dirty dancing betétdal feldolgozását, épp a sorsdöntő korcsolyázáskor.




A három film története nagyon hasonló. Sőt, az utolsó húsz perc szinte hajszál pontosan megegyezik, csak más szereplőkkel.
De mégis aranyos a film, nálam 4/5.

Zsüdi

2011. október 27., csütörtök

Egy nap

Egy nap
(One Day)



Emma (Anne Hathaway - Az ördög Pradát visel, Szerelem és más drogok) és Dexter (Jim Sturgess - A szabadság határai, 21 - Las Vegas ostroma) a suli befejezése után kerülnek közelebb egymáshoz. Megbeszélik hogy csak barátok maradnak. De az első együtt töltött nap óta mindketten érzik - kisebb nagyobb intenzitással és eltéréssel, hogy talán lehetne több is barátságnál. Eseménydús életük 20 évén át drukkolhatunk értük, részesei lehetünk sikereiknek, veszteségeiknek, örömüknek, bánatuknak. Az idősíkok variálása feldobja a történetet, mégsem volt olyan érzésem, hogy igazán eredeti a film, mert több szempontból emlékeztet más filmekre.
Érzelemdús, elgondolkoztató, drámai, felkavaró hatása miatt elszomorodva jöttem ki a moziból.
Legalább nem egy átlagos romkom.. néha jó a változatosság.

Én 4/5-re pontozom.

***Timity***

Andee így látta:


Mikor megtudtam, hogy a filmet Nicholas Sparks könyve alapján készítették, az volt az első gondolatom, hogy rossz nem lehet. Sőt, a többi könyve filmadaptációjából kiindulva biztos voltam benne, hogy sírva fogok kijönni a teremből. Nos a sírás elmaradt és az élmény sem volt számomra nagyon felkavaró vagy maradandó. Talán csak nem voltam a megfelelő hangulatban vagy túl nagyok voltak az elvárásaim…De igen, jobbra számítottam. A film alapkoncepciója (és gondolom akkor a könyvé is hasonló) viszont nagyon tetszett. Évről-évre mindig csak egy napot látunk a főhösök életéből, mégpedig július 15-ét. Ekkor mindig valamennyi betekintést is kapunk, hogy merre vitte őket az elmúlt évben az élet. És miközben talán mindketten többet szeretnének a barátságnál, az élet alakulása, az időzítés mindig közbeszól. Hogy végül egymásra találnak-e és lesz-e happy end azt nem árulnám el előre. De aki ismeri Sparks többi könyveit, sejtheti milyen lesz a befejezés…

A pontszám nálam is 4/5, de inkább a megvalósítás, mint a történet miatt.
Nagyon tetszett még, ahogy évről évre változtak a főszereplők és a környezetük, és hogy nem a kinézet és a ruha volt a középpontban. A mai romantikus filmekben a főszereplők mindig tökéletesen néznek ki, de ebben az esetben tök "életszagúak" voltak a ruhák is és a színészek is.
Viszont a pasi főszereplő (Jim Sturgess) akcentusa nekem nagyon nem jött be.:)

2011. szeptember 20., kedd

Halálforgás 2 - Aranyesély

(The Cutting Edge: Going for the Gold) - 2006


Ugrunk az időben 25 évet és elérkezünk a 2006-ba, amikor ez a film készült.
Az eredeti rész főszereplői már szülők, és most az ő lányuk a korcsolyareménység, akinek partnert keresnek a páros versenyhez.
A történet szinte ugyanaz, csak ez a rész sokkal szendvedősebb, mint az első. Jackie, a főszereplő lány ugyanolyan makacs, merev, hisztis csaj, mint az anyja volt, viszont nagyon jól korizik és csak a sportnak él. Egy baleset miatt nem tud egyéniben indulni, ezért keresnek neki egy partnert. Alex, a görkorisztár átnyargal a jégre, részben Jackie miatt, részben, mert a görkorizásból már nem tud megélni. A kérdés csak az, hogy elég kitartó lesz e ehhez a sporthoz, és Jackie természetéhez.

Ez a rész már kevésbé nyerte el a tetszésem, mint az első. De azért még nekifutok a harmadiknak is. 
 
Nálam 3/5.

Andee, a főszereplő srác épp az eseted. Neked már ezért megérné megnézni a filmet. Ross Thomas-nak hívják, és csatolok egy képet is róla, hogy tudd, nem a levegőbe beszélek. :-)
 


Zsüdi

2011. szeptember 14., szerda

Ray

Ray - (2004)

Ehhez a filmhez nem érdemes rövid tartalmat írni, sokkal érdekesebb végignézni, hallgatni, figyelni és megérteni.

Azért egy gyors betekintés:
Ray Charles Robinson. Az ő zenés pályafutását, a magánéleti kicsapongásait és a drogokkal való problémáit mutatja be ez a film, amelyből természetesen nem hiányozhatnak Ray Charles máig népszerű slágerei sem.
Mivel a film főleg az 1940-60 as években játszódik, kikerülhetetlen, hogy ha kis mértékben is, de képet kapjunk az akkori rasszista hozzáállásról, lévén, hogy egy fekete zongoristáról van szó.
Ray Charles-nak nem csak ezeket a faji akadályokat kellett leküzdenie, de vak lévén egyéb más nehézségek is övezték az útját.

Jamie Foxx játsza Ray-t a filmben. Remek választás, kitűnő színészi alakítás, megérdemelt Oscar szobrocska.

Mivel nem rég láttam a Cadillac Records című filmet, ami ugyanígy életrajzi film, ugyanekkor játszódik, akaratlanul is összehasonlítom magamban a két alkotást. A Cadillac Records talán attól lehet könnyebben fogyasztható, hogy nem egy zenész életét mutatja be, hanem több művész életútjába is bepillantást enged.

Egy dolog volt, ami nem tetszett a filmben, és az a vége. Túl hirtelen ért véget, lóg a levegőben a történet emiatt. Személy szerint azt gyanítom, hogy mivel a zenész 2004-ben hunyt el, és film is 2004-ben készült, elképzelhető, hogy lett volna még mit elmesélni róla, de már korántsem lett volna illendő.

Elnézést, de kihagyhatatlan néhány dal, magától a mestertől:
Hit the Road Jack, Unchain my heart....
Nálam a film 5/5 természetesen.


Zsüdi

2011. szeptember 10., szombat

Ébredj velünk

Morning glory (2010)

Romkom - ahogy a múltkor is említettem – romantikus komédia, de szerencsére az Ébredj velünk inkább kom, mint rom, talán ezért is tetszett nekünk annyira.

Becky Fuller (Racher McAdams) producer egy reggeli tv műsornál. A munkájának él, nulla magánélet. Mikor kirúgják, nem dől össze az élete. Egy másik reggeli műsornál helyezkedik el, csak egy bökkenő van. Ennek a műsornak a béka segge alatt van a nézettsége. Ahhoz, hogy megtartsa az állását, és ne szüntessék meg a műsort, fel kell tornásznia a nézőszámot. Új ötleteket vet be, felkavarja az állóvizet, ám a titkos fegyver - legalábbis amit annak gondol -, hogy felveszi műsorvezetőnek Mike Pomeroyt (Harrison Ford), a veterán újságírót, aki már annyi díjat nyert, hogy felsorolni sem tudja, és akinek derogál bármit is megcsinálni a műsorban, amit Becky kér tőle. Becky küzd Mike egójával, kézben tartja a műsort, és közben még a szerelem is rátalál. Nehéz a sorsa egy producernek, viszont vicces. Érdemes megnézni. Nálam 4/5.

Harrison Ford (Indy) hozta a tőle elvárt teljesítményt, jól játszott és jó poénokat adtak a szájába. Szeretem őt komikus szerepekben, illik hozzá. Diane Keaton (Mike bemondótársát játszotta a filmben) pont olyan, mint mindig, épp ezért Bánsági Ildikó magyar hangja nagyot dobott a karakterén. Rachel McAdams tőlem akár Jennifer Garner is lehetne, nekem annyira egyforma a két hölgy, attól függetlenül jól játszott az tény.

Magyarul a sztori jó volt, a színészek még jobbak. Az Ébredj velünk egy aranyos kis vígjáték, inkább hölgyeknek ajánlott, de talán egy pasi is végignézi, ha nagyon muszáj.
Jó szórakozást hozzá!

Zsüdi

2011. szeptember 6., kedd

Halálforgás

The cutting edge (1992)


Bár a címéből a legkevésbé sem sejthető, de ez a film egy romantikus történet. Történet a sportról, a kitartásról és a szerelemről, természetesen.

Adott egy műkorcsolyázó fiatal lány, akit csak egy hajszál választott el az olimpiai éremtől, és akivel kibírhatatlan természete miatt senki sem hajlandó együtt dolgozni, és egy jéghoki játékos srác, akinek egy sportbalesetben megsérült a szeme, ezért nem hokizhat többet a profik között. Utolsó és egyetlen esélyük, ha együtt dolgoznak, és közösen készülnek fel a műkorcsolya olimpiára. Ami nem egyszerű tekintve, hogy mennyire különböznek egymástól, de, ahogy lenni szokott, az ellentétek vonzzák egymást….

Úgy tűnik, visszafelé haladok az időben, mert még a múlt héten egy 1996-os filmről írtam, most egy 1992-esről. Talán beleuntam a mostanában divatos egy sémára épülő romkom-okba, ahogy szokták mondani. Néha kell egy kis változatosság. Ez a film egy nagyon aranyos, kellemes kikapcsolódást nyújtó szerelmes sztori, amiben fontos szerepet kap a sport, ami nálam mindig egy plusz pontot jelent, szóval 5/5. Kicsit túlzás, de aki nem ért egyet, szavazzon.

Zsüdi
  
Ui: ennek a filmnek van második (2006) illetve harmadik (2008) része is. Amint megnéztem, írok róluk, ha érdemes.

2011. szeptember 4., vasárnap

A velencei kurtizán

Dangerous beauty (1998)

Mikor valamelyik nap elolvastam a film rövid történetét, bevallom, nem nyűgözött le eléggé ahhoz, hogy le is töltsem. Aztán mikor másodszor is belebotlottam ebbe az 1998-ban készült filmbe, most 2011-ben, úgy gondoltam ennek oka van. Letöltöttem, megnéztem, és bár láttam már jobb filmet is, nem bántam meg, az biztos.

A történet a XVI században játszódik, Velencében. A nőknek, mint minden kultúrában akkoriban, Velencében is nehéz sors jutott. Három lehetőség állt előttük: érdekházasság, apáca lét, vagy cselédség. Főhősünk, Veronica tizennyolc éves fiatal lány. A szépség és az ész ritka kombinációjával rendelkezik, egy dolog van, ami hiányzik a boldogságához, az pedig a vagyon. Marco, Veronica szerelme viszont vagyonos, ebből kifolyólag rangon aluli házasságot nem köthet. Szakít Veronicával, és elveszi a számára kijelölt hölgyet. De mi lesz Veronicával? Apácának túl szerelmes, cselédnek túl okos. A választ anyja adja meg neki egy számára eddig eltitkolt lehetőségről. Veronica – anyja biztatására - kurtizán lesz. Nem is akármilyen. Velence legfelkapottabb kurtizánja.

Ez a film egy szerelmi történet, ami hihetetlen, tekintve, hogy Veronica egy kurtizán, magyarul pénzért szexel, csak mellette okos is. Szerelme Marcoval sosem szűnt meg, olyan erős kapocs volt közöttük, hogy túlélte, hogy Marco megnősült, hogy a szeretett hölgy kurtizán lett, túlélt háborút, pestist, sőt még egy boszorkánypert is.
Ez a szerelemi kapocs, és az, hogy bepillantást kaptunk egy kurtizán életébe, megéri megnézni a filmet, mert jó és kész. És nem utolsó sorban, igaz történeten alapszik. Amitől még hihetetlenebb a szerelemi szál.

Bevallom, a filmről a Gésa emlékiratai jutott eszembe. És hogy tényleg a kurválkodás a legősibb szakma viccen kívül. De mint Japánban a gésák, vagy mint Velencében a kurtizánok, művelt, és okos partnerei voltak a gazdag arisztokráciának, mesterfokon űzték a csábítást, és kedvük szerint manipulálták a férfiakat. Ezt már nevezhetjük művészetnek is, szerintem.

4/5 mert megérdemli.

Zsüdi

Harry Potter és a halál ereklyéi II


Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (2011)

Az utolsó, legvégső, befejező rész. Ezt is megéltük. Vége a HP-nek. Na de nézzük, miről is szólt az utolsó rész. Nem akarok lelőni minden poént, de találnak egy csomó horcruxot, sok a visszatérő szereplő, rengetegen meghalnak, mindenki párra talál, és természetesen a végső csatát sem lehet elkerülni. Gyors és tömör összefoglaló, figyelem, spoiler következik:
Harry, Hermione és Ron tovább keresik a horcruxokat. A nyomok a Roxfortba vezetnek, tehát a befejezés, a végső csata színhelye is ott lesz, ami nagyon jó ötlet volt szerintem. A nagy kérdés is kiderül, hogy Piton, a félvér herceg a jó vagy a rossz oldalon áll e. Nem ért meglepetésként, hogy természetesen Harry-ékkel volt végig. A végső csatában sokan meghalnak, Neville-ből hős lesz, Harry-ék pedig túlélnek mindent. Végre minden rejtély és nyitott kérdés megválaszolásra kerül, többek közt az is, mi kötötte össze Voldemortot és Harry-t mindvégig. A vége happy end, mily meglepő.

Részemről nagyon tetszett ez a befejező rész. Jobban, mint az előző kettő. Végre felgyorsultak az események, a csata rettentő látványosan zajlott, és végre minden kiderült, érthetővé vált az egész.
Persze, aki olvasta a könyvet, mint Andee, gondolom jobban örült volna egy kevésbé kiszámítható befejezésnek, mint mondjuk, Tudjukki győz, és az uralmat átveszik a rossz boszik, vagy Harry kavar Hermionéval és Ron bosszúból átáll Voldemorthoz, vagy ilyesmi.
Ezek közül az alternatív befejezések közül egyik sem valósult meg, nem is baj, elvégre ez egy gyerekeknek szóló könyvsorozat volt. Legalábbis az első részek még biztosan…

Aki teheti, nézze meg, sőt aki megengedheti magának, moziban tegye, mert a látvány, főleg a csata megéri egy mozijegy árát.
Nálam 4/5, de csak mert mindig a jó győz. Csak egyszer lepődnék már meg!

Zsüdi

2011. július 28., csütörtök

Cadillac Records - Csillogó fekete lemezek

Cadillac Records - 2008

Zenetörténelem, remek színészek, kiváló zenék. Mi más kell még egy lebilincselő filmhez?

Az ötvenes évekbeli Amerikában indul a történet, mikor még a feketék nem kívánatos személyek a buszon, az utcán, a világban. Muddy Waters egy fekete földmunkás, aki bízva a tehetségében Chicago-ba megy, hogy a hangjából tudjon megélni. Szerencsére akad valaki, aki szintén a nagy lehetőségre vár és fantáziát lát Muddyban. Ő nem más, mint egy fehér lemezkiadó, Leonard Chess, aki megalapítja a fekete tehetségnek esélyt jelentő Cadillac Records. Ez az igaz történeten alapuló film sok mindenre rávilágít. Többek közt az Amerikát sújtó rasszizmusra, a blues zene valódi világára, az azt övező mámorra, és hogy a tehetség nem bőrszín, kor, vagy nem függő.   

Bevallom, nagyon tetszett ez a film. Elsősorban a zenék miatt. Igazi klasszikusok csendültek fel, és nem is akármilyen énekhangokkal. Másrészt a történet miatt is lebilincselően érdekes. Hogy születik egy dal? Hogy válik slágerré? Hogy éltek anno a blues és rock legendák?

Két számot emelnék ki a rengeteg jó dal közül:
1. Etta James – At last
Az eredeti dal Etta James előadásában 
Ez a dal, annyira gyönyörű, hogy simogatja a lelkem. Nem csoda, hogy – egy felmérés szerint – Amerikában ez a számot választják a legtöbben esküvői nyitótáncuknak.

Etta James élete azelőtt és azután sem volt egyszerű, hogy befutott. Talán ez a is a blues zene velejárója, a mámoros élet. Könnyebb így élni, mint szembenézni a fájdalommal.

Amit még imádtam a filmben, hogy Etta és Leonard között vibráló kimondatlan szenvedélyt nagyon jól ábrázolták.


Illetve a filmben elhangzott dal Beyonce előadásában:

Bevallom őszintén Beyonce is elnyerte a tetszésem. Nem csak a hangi adottságai miatt (amit most nem nyomott el Jennifer Hudson erőteljes szárnyaló hangja, mint a Dreamgirlsben - talán ezért is tudott most jobban érvényesülni, mint egyetlen női énekes a filmben), hanem mint színésznő is odatette magát, amire eddig - én legalábbis - még nem láttam példát tőle Mert ugye egy Austin Powersben sokat nem alakított, a Dreamgirlsért pedig tudjuk ki kapta az Oscart...

2. Muddy Waters – I'm a man


Ki ne ismerné ezt a számot? És hányan tudják, hogy ki adja elő? Hát ez az!!!  Egy ekkora klasszikust ismerjen meg mindenki! És akkor most hallgassuk meg az eredetit MUDDY WATERS előadásában:



És természetesen becsatolom Jeffrey Wright tolmácsolásában is, ami meg kell  hogy mondjam, nekem nagyon bejön. Rettentő jól énekli ezt a számot, és még jobban játszotta a halálosan laza blues énekest, aki bárkit megkaphat, és meg is kap. Erről szól a dal. Miáu!!!!


A film (ki gondolná?) nálam 5/5 pontot kap. Tudom elfogult vagyok, de aki nem ért egyet, pontozzon!
Tesómnak üzenem, ez a film tetszene neked, az tuti!!!

Zsüdi

2011. július 18., hétfő

Micimackó


(Winnie the Pooh)
(amerikai animációs film, 2011)

Igen, a régi klasszikus most ismét a mozikban. Már akkor elhatároztam, hogy ezt mindenképpen meg kell néznem amikor megtudtam, hogy játszani fogják. És habár a történet egyáltalán nem új, mégis lekötött és imádtam. (Igen, vállalom, teljes mértékben elfogult vagyok) Van egy olyan érzésem, hogy legalább annyi felnőtt fogja megnézni, mint ahány gyerek.
És hogy milyen kalandok várnak ránk a picit több mint egy órás rajzfilmben? Többek között megtudhatjuk, hogy hová lett Füles farka és ki rabolta el Róbert Gidát. És persze nem hiányozhat az örök téma, Micimackó folyton méz után korgó gyomra sem.

Egyértelmű, hogy csakis 5/5.:D

Andee

2011. július 11., hétfő

Candance Bushnell – Carrie naplója


Akinek nem lenne egyértelmű a címben szereplő Carrie azonos a Szex és New York-ból megismert Carrie Bradshaw-val csak jó pár évvel fiatalabb kiadása.
Ugyanis a könyv révén betekintést nyerünk Carrie utolsó gimis évébe, megismerhetjük akkori barátait, és kiderül, hogy a poros kisvárosból hogyan sikerült eljutnia New Yorkba. Vagyis megtudjuk milyen volt a tini-Carrie. Ha engem kérdeztek kicsit önbizalomhiányos és idegesítő. Néha legszívesebben fejbe vágtam volna, hogy "Hahó! Ne hagyd magad! Állj ki magadért!".
Természetesen Szex és New York rajongóknak "kötelező" olvasmány, de aki egyetlen részt sem látott a sorozatból az is élvezni tudja majd.
Sőt talán pont az volt a problémám, hogy a könyv olvasása közben nem igazán tudtam elvonatkoztatni a sorozatbeli Carrie-től, aki jellemvonásokat tekintve nyilván sokat fejlődött a 18 éves kiadásához képest és ezért sokkal elviselhetőbb karakter is lett.

Megmondom őszintén én picit jobbra számítottam, de ez semmiképp ne vegye el a kedved Tőle!
Ami a pontozást illeti Tőlem 4/5-t kaphat csak, kis jószívvel.

Andee

2011. július 6., szerda

Szívtiprók

Heartbreakers - 2001

Adja magát a kérdés: egy 2001-es vígjáték hogy a viharban maradhatott ki eddig az életemből? A választ nem tudom, viszont örülök, hogy végre eljutott hozzám is.

Egy tökéletes szélhámos páros, anya és lánya, vagyis a dögös Maxine (Sigourney Weaver) és szexi lánya, Page (Jennifer Love Hewitt), abból élnek, hogy pasikat vernek át. Elvetetik magukat, majd a váláskor nagy summával távoznak. Ez az életforma egészen addig működik, míg nem - természetesen - őket is utoléri a szerelem, illetve amíg az egyik férjjelölt fel nem dobja a talpát.

Igen, a sztori nem túl eredeti, több hasonló szélhámos-históriát látott már az ember, de a színészek jól játszottak, a poénok működtek, tehát ezzel a filmmel sem volt semmi baj. Sőt, kimondottan szórakoztató darab.

Véleményem szerint a legjobb figurát Ray Liotta játszotta, egy épp kiforgatott és elhagyott férjet. Jót szórakoztam rajta, csak azt bántam, hogy Dörner György volt a magyar hangja. Nem illett hozzá. Dörner György Bruce Willis, és nem Ray Liotta.

Ezt leszámítva a film nagyon aranyos. 5/5. Aki még nem látta, mindenképp nézze meg!

Zsüdi

2011. június 20., hétfő

Díva

Burlesque - 2010 

A történet röviden: Ali feladja pincérnői karrierjét és felköltözik Los Angelesbe, hogy a kívételesen jó hangjával a show business-ben érvényesüljön. Miután sehol sem kap munkát, pincérnőként helyezkedik el egy bárban. Ez a bár más mint a többi. Kicsit Moulin Rouge, kicsit Sakáltanya napjainkban. Ali pincérnőből táncoslánnyá növi ki magát, míg egy nap “véletlenül” (ahogy lenni szokott) kiderül, hogy marha jó hangja van, ezért ő lesz a sztár a klubban.

A főszereplőt Christina Aguilera játsza. A hangja mindig is brutálisan jó volt, a filmben is jól szól, de mint színésznő?!, a sok arcfelvarrástól évek óta mimika nélküli Cher is jobban játszott, mint Christina. Suszter, maradj a kaptafánál!
Tehát Cher a klubtulajdonos, és gyönyörű, jóhangú mint mindig.
Stanley Tucci, mintha még mindig az Ördög Prádát visel szerepét játszaná. Még a szinkron hangja is ugyanaz volt.
És ott van még Cam Gigandet. A mi James-ünk az Alkonyatból. Hm. Ott nem tetszett, pedig jól játszott. Itt nem kellett valami sokat erőlködnie, a sztori túl egyszerű volt hozzá, mégis ebben a filmben veszettül jól nézett ki.

A film után azon gondolkodtam, a készítők vajon mire számítottak. Igazából minden igény ki lett elégítve a színészgárdával, megnézik a lányok, Cam miatt, megnézik a nők, Christina miatt, és megnézik az asszonyok Cher miatt. De valójában a történet annyira bosszantóan egyszerű, és unalmas, hogy mégis szenvedés volt végignézni. Sajnos. Nálam ezért 3/5. És csakis Cam miatt. Nyami!

És még egy lábjegyzet. Christina valószínűleg a Dream Girls sikerét akarta átélni, mivel az nagyot durrant Beyoncé-nak és Jennifer Hudson-nak is. Christina egy jó tanács, máskor figyelmesebben olvasd el a forgatókönyvet. Vagy kérj tanácsot Beyoncé-tól, ő bármihez nyúl aranylemez lesz.

Zsüdi