2011. július 28., csütörtök

Cadillac Records - Csillogó fekete lemezek

Cadillac Records - 2008

Zenetörténelem, remek színészek, kiváló zenék. Mi más kell még egy lebilincselő filmhez?

Az ötvenes évekbeli Amerikában indul a történet, mikor még a feketék nem kívánatos személyek a buszon, az utcán, a világban. Muddy Waters egy fekete földmunkás, aki bízva a tehetségében Chicago-ba megy, hogy a hangjából tudjon megélni. Szerencsére akad valaki, aki szintén a nagy lehetőségre vár és fantáziát lát Muddyban. Ő nem más, mint egy fehér lemezkiadó, Leonard Chess, aki megalapítja a fekete tehetségnek esélyt jelentő Cadillac Records. Ez az igaz történeten alapuló film sok mindenre rávilágít. Többek közt az Amerikát sújtó rasszizmusra, a blues zene valódi világára, az azt övező mámorra, és hogy a tehetség nem bőrszín, kor, vagy nem függő.   

Bevallom, nagyon tetszett ez a film. Elsősorban a zenék miatt. Igazi klasszikusok csendültek fel, és nem is akármilyen énekhangokkal. Másrészt a történet miatt is lebilincselően érdekes. Hogy születik egy dal? Hogy válik slágerré? Hogy éltek anno a blues és rock legendák?

Két számot emelnék ki a rengeteg jó dal közül:
1. Etta James – At last
Az eredeti dal Etta James előadásában 
Ez a dal, annyira gyönyörű, hogy simogatja a lelkem. Nem csoda, hogy – egy felmérés szerint – Amerikában ez a számot választják a legtöbben esküvői nyitótáncuknak.

Etta James élete azelőtt és azután sem volt egyszerű, hogy befutott. Talán ez a is a blues zene velejárója, a mámoros élet. Könnyebb így élni, mint szembenézni a fájdalommal.

Amit még imádtam a filmben, hogy Etta és Leonard között vibráló kimondatlan szenvedélyt nagyon jól ábrázolták.


Illetve a filmben elhangzott dal Beyonce előadásában:

Bevallom őszintén Beyonce is elnyerte a tetszésem. Nem csak a hangi adottságai miatt (amit most nem nyomott el Jennifer Hudson erőteljes szárnyaló hangja, mint a Dreamgirlsben - talán ezért is tudott most jobban érvényesülni, mint egyetlen női énekes a filmben), hanem mint színésznő is odatette magát, amire eddig - én legalábbis - még nem láttam példát tőle Mert ugye egy Austin Powersben sokat nem alakított, a Dreamgirlsért pedig tudjuk ki kapta az Oscart...

2. Muddy Waters – I'm a man


Ki ne ismerné ezt a számot? És hányan tudják, hogy ki adja elő? Hát ez az!!!  Egy ekkora klasszikust ismerjen meg mindenki! És akkor most hallgassuk meg az eredetit MUDDY WATERS előadásában:



És természetesen becsatolom Jeffrey Wright tolmácsolásában is, ami meg kell  hogy mondjam, nekem nagyon bejön. Rettentő jól énekli ezt a számot, és még jobban játszotta a halálosan laza blues énekest, aki bárkit megkaphat, és meg is kap. Erről szól a dal. Miáu!!!!


A film (ki gondolná?) nálam 5/5 pontot kap. Tudom elfogult vagyok, de aki nem ért egyet, pontozzon!
Tesómnak üzenem, ez a film tetszene neked, az tuti!!!

Zsüdi

2011. július 18., hétfő

Micimackó


(Winnie the Pooh)
(amerikai animációs film, 2011)

Igen, a régi klasszikus most ismét a mozikban. Már akkor elhatároztam, hogy ezt mindenképpen meg kell néznem amikor megtudtam, hogy játszani fogják. És habár a történet egyáltalán nem új, mégis lekötött és imádtam. (Igen, vállalom, teljes mértékben elfogult vagyok) Van egy olyan érzésem, hogy legalább annyi felnőtt fogja megnézni, mint ahány gyerek.
És hogy milyen kalandok várnak ránk a picit több mint egy órás rajzfilmben? Többek között megtudhatjuk, hogy hová lett Füles farka és ki rabolta el Róbert Gidát. És persze nem hiányozhat az örök téma, Micimackó folyton méz után korgó gyomra sem.

Egyértelmű, hogy csakis 5/5.:D

Andee

2011. július 11., hétfő

Candance Bushnell – Carrie naplója


Akinek nem lenne egyértelmű a címben szereplő Carrie azonos a Szex és New York-ból megismert Carrie Bradshaw-val csak jó pár évvel fiatalabb kiadása.
Ugyanis a könyv révén betekintést nyerünk Carrie utolsó gimis évébe, megismerhetjük akkori barátait, és kiderül, hogy a poros kisvárosból hogyan sikerült eljutnia New Yorkba. Vagyis megtudjuk milyen volt a tini-Carrie. Ha engem kérdeztek kicsit önbizalomhiányos és idegesítő. Néha legszívesebben fejbe vágtam volna, hogy "Hahó! Ne hagyd magad! Állj ki magadért!".
Természetesen Szex és New York rajongóknak "kötelező" olvasmány, de aki egyetlen részt sem látott a sorozatból az is élvezni tudja majd.
Sőt talán pont az volt a problémám, hogy a könyv olvasása közben nem igazán tudtam elvonatkoztatni a sorozatbeli Carrie-től, aki jellemvonásokat tekintve nyilván sokat fejlődött a 18 éves kiadásához képest és ezért sokkal elviselhetőbb karakter is lett.

Megmondom őszintén én picit jobbra számítottam, de ez semmiképp ne vegye el a kedved Tőle!
Ami a pontozást illeti Tőlem 4/5-t kaphat csak, kis jószívvel.

Andee

2011. július 6., szerda

Szívtiprók

Heartbreakers - 2001

Adja magát a kérdés: egy 2001-es vígjáték hogy a viharban maradhatott ki eddig az életemből? A választ nem tudom, viszont örülök, hogy végre eljutott hozzám is.

Egy tökéletes szélhámos páros, anya és lánya, vagyis a dögös Maxine (Sigourney Weaver) és szexi lánya, Page (Jennifer Love Hewitt), abból élnek, hogy pasikat vernek át. Elvetetik magukat, majd a váláskor nagy summával távoznak. Ez az életforma egészen addig működik, míg nem - természetesen - őket is utoléri a szerelem, illetve amíg az egyik férjjelölt fel nem dobja a talpát.

Igen, a sztori nem túl eredeti, több hasonló szélhámos-históriát látott már az ember, de a színészek jól játszottak, a poénok működtek, tehát ezzel a filmmel sem volt semmi baj. Sőt, kimondottan szórakoztató darab.

Véleményem szerint a legjobb figurát Ray Liotta játszotta, egy épp kiforgatott és elhagyott férjet. Jót szórakoztam rajta, csak azt bántam, hogy Dörner György volt a magyar hangja. Nem illett hozzá. Dörner György Bruce Willis, és nem Ray Liotta.

Ezt leszámítva a film nagyon aranyos. 5/5. Aki még nem látta, mindenképp nézze meg!

Zsüdi