2016. december 25., vasárnap

Rossz szomszédság 2

Neighbors 2 (2016)

Upsz, azt hittem, írtam az első részről, de úgy tűnik öregszem, mert nem L Sebaj, írok a másodikról.

Tehát adott egy házaspár, akik most várják a második kislányukat. Mit kell tudni róluk? Az első részben már kiderült, hogy nem kicsit flúgos szülők, akik gyakran keverednek gusztustalan szituációkba. És hogy erre mennyire sikerült rákontrázniuk a folytatásban, az már a film legelső jelenetében kiderült, mikor dugás közben a nő arcon hányja a férjét. (Andee, neked erősen elkerülendő mind az első, a második és az összes jövőbeni folytatás egyaránt) Épp eladni készülnek a házukat, és találnak is egy vevőt, akinek 30 napja van még megrágni a vásárlást és elállni tőle, ha úgy van. És mit ad Isten, pontosan ekkor egy lányszövetség költözik a szomszédjukba. Oda, ahol az első részben egy fiúszövetség lakott, és akikkel seregeik harcban álltak. Na itt újra képbe kerül Zac Efron is, és hál Istennek, ebben a filmben is vetkőzik!!!! A harc elkezdődik, az eszközök durvák és gusztustalanok, mint azt várható.

Maga a sztori nemnagyszám, nem fordulatos, néhol inkább kínos mint vicces. De Zac Efron még mindig kurva jó pasi, Ike Barinholtz-t továbbra is imádom és örülök, hogy egyre több filmben látom. Illetve kisgyermekes anyukaként a hasonló szitu miatt azért volt pár poén, ami betalált, összességében nem volt ez olyan rossz film. 3/5


Zsüdike

2016. november 27., vasárnap

Öngyilkos osztag

Suicide Squad (2016)

Helyszín: Gotham
Idő: Superman halott, Batmanről nincs hír.

Egy mindenlébenkanál fekete nagykutya nő felkutat és rávesz egy csapat „rosszfiú elítéltet”, hogy álljanak a szolgálatában és vegyék fel a harcot a világot fenyegető nem emberi hatalommal szemben. Ezzel csak azt éri el, hogy kvázi önbeteljesítő jóslatként, a boszorkány akit ő maga tart fogva, megszökik és rászabadul a világra. A szedett-vetett Öngyilkos osztag végül, mint egy csapat beszáll az emberek megmentésébe.

Érdekes arcok kerültek bele ebbe az osztagba, sőt a film első harmadát képező bemutatkozásuk a legjobb rész volt a két órás mozi alatt, ami ha így nézzük, akár fél óránál véget is érhetett volna. De nem így történt. Persze Margot Robbie-t - még én nőként is - bármeddig elnézgetném, szóval azért mégis csak megérte végigülni. Will Smith karaktere nagyon idegesítő volt, bár őt szánták a legnagyobb durranásnak, és az ő szájába adták a „lövöldözés utáni beszólásokat”, de ez inkább irritáló volt, mint vicces. A többi – kevésbé sztárolt csapattag – jobban érdekelt volna, bízom benne a folytatásban több reflektorfény esik majd rájuk is. Mert persze tuti lesz folytatás, ehhez egy szemernyi kétség sem férhet.

Az ismert nagyágyúk mellett, egy-két kis petárda is felbukkant, ha a nevük nem is ismerős, az arcuk már igen. A teljesség igénye nélkül Pl: Ike Barinholtz (Morgan – Mindy Projekt), Jai Courtney (A beavatott sorozat), Cara Delevingne (a jellegzetes szemöldökű csaj a Papírvárosokból), és persze nem utolsó sorban Scott Eastwood, akit csak imádni lehet. (lásd a képen)

A film nem volt rossz, de annyira jó sem. 3/5


Zsüdike

2016. november 24., csütörtök


Ítélet (Conviction, 2016)

 










Tegnap fedeztem fel, hogy ezt a sorozatot már szinkronosan is adják nálunk. Az első két részt egyből le is nyomtam. És bár a főhős karaktere picit idegesítő, úgy gondolom meg is tartom.

Lássuk a sztorit: az elnök lánya szeret kirúgni a hámból és a kokaint sem veti meg. Így amikor lecsukják drogbirtoklásért a főügyész alkut ajánl neki. Ejtik a vádakat, ha vezeti az általa összerakott csapatot, mert mellesleg a csaj egy jogi zseni. A csapat olyan lezárt ügyeket vesz elő újra, ahol felmerül az elítélt ártatlansága és öt napjuk van rá, hogy bizonyítsák az ítélet jogos volt-e vagy sem.

Ami nekem tetszik: a csapattagok, és hogy a részek végén fokozatosan bepillantást nyerünk az ő történetük mögé is és hogy van kémia a két főszereplő között.  

Ha épp nincs mit nézned ítéld meg te, hogy hány pontos a sorozat.

Nálam 4/5.

Andee

Tapló télapó 2

Bad Santa 2 (2016)

Szóval (még) nem láttam az első részét és igen, így ültem be rá a moziba. Viszont, pozitív csalódás, így is élvezhető volt a film.

Tehát, Willie (Billy Bob Thornton) egy kisstílű bűnöző, de inkább egy lecsúszott piás, aki még egy tisztességes öngyilkossággal sem tud véget vetni a nyomorúságos életének. Ám a pech sorozata véget érni látszik, mikor felkeresi az előző részben megismert (oké, egy csomó mindent ki tudtam következtetni látatlanban is) Marcus (a kisember a plakátról), és beszervezi őt egy karácsonyi balhéba. Billy beszáll, ám nem ilyen egyszerű a dolog. Kiderül ugyanis, hogy a jó édes anyja is (Kathy Bates) benne van a buliban, és hogy egy jótékonysági szervezetet akarnak kirabolni. Nehezíti még a dolgát, hogy egy 21 éves „kisfiú” is a nyomában van, aki tudtán kívül szinte élő lelkiismeretként jár-kel Billy életében, illetve hogy megint télapóként kell viselkednie a balhé végéig. Hogy sikerül e a rablás, az persze a végén derül ki, de annyit elárulhatok, hogy káromkodásban, szexben és poénokban nem volt hiány. Hát nem ez egy tökéletes karácsony receptje?

Nem mondom, hogy életem legjobb vígjátéka, se azt, hogy ha nem ingyen lett volna a jegy, akkor nem sajnáltam volna kiadni érte az árát, de ilyen körülmények között tökéletes kikapcsolást jelentett egy zsúfolt munkanap után.

Kathy Bates játéka, karaktere, mocskos poénjai a szájából, vitte a hátán a filmet szerencsére.

Röviden, nekem bejött. 4/5. Szerintem karácsonykor rá is megyek az első részre.


Zsüdike

2016. november 8., kedd


Younger (2015)



 


A sorozat idén a harmadik évadnál tart, és úgy néz ki, hogy még mindig tudják húzni az alaptörténetet.

Egy 20 perces vígjátékról beszélünk, főhősnőnk egy 40-es éveiben lévő nő, aki válása után rájön, hogy hivatásos anyukaként otthon töltött évei miatt igencsak kiöregedett a szakmájából. Márpedig valamiből el kell tartania magát. Végső elkeseredésében jön az öltet, mi lenne ha letagadna legalább 20 évet. Így lesz belőle egy könyvkiadónál asszisztens egy kis bökkenővel. Mindenki úgy tudja, hogy 26 éves. Hogy a főszerepet játszó Sutton Foster mennyire néz ki huszonévesnek, azt mindneki döntse el maga.



Az alapgárdából ismerős lehet még Hillary Duff és az irtó szexi barátot megformáló Nico Tortorella. Ez utóbbit a The Following című sorozat egyik fanatikus gyilkosaként ismerhettük meg korábban.


 



Gondolom mondanom sem kell, hogy az sztori jó sok bonyodalmat, bulizást, divatot és szerelmi szálat ígér. Ha könnyed kikapcsolódásra vágysz és nem bánod, hogy angolul vagy felirattal nézz egy sorozatot, akkor csak ajánlani tudom. Annak ellenére is, hogy a harmadik évadnál tartva már alig várom, hogy végre mindenki megtudja az igazat.

 

Andee

2016. július 23., szombat

Egy lányról

An Education (2009)

Végre sikerült ezt is megnéznem. De jól tettem. 

A 60as években járunk, a helyszín: London. Jenny még csak 16 éves, csellón játszik, és álma, hogy eljusson Párizsba. Az Oxfordi egyetemre készül, meg is tesz érte mindent, hogy felvegyék. Ám egy nap találkozik egy férfivel, aki minden tekintetben felforgatja az életét. David a 30as éveiben jár, jómódú és izgalmas életet él. Jenny számára új világ nyílik meg. Jó éttermekbe jár, utazik, szórakozik. Még Párizsba is eljut. Vagyis gyönyörű romantikus sztorinak indul minden. Mikor David megkéri Jenny kezét, a lány válaszúthoz ér az életében. Menjen férjhez, vagy tanuljon tovább? A döntést meghozza, de a dolgok rosszra fordulnak. 

Többek közt Jenny karaktere volt az, ami miatt elnyerte a film a tetszésem. Nem rugaszkodik el a valóságtól és úgy gondolkozik, mint Te vagy én. Nem száll be idegen férfiak autójába, legalábbis nem azonnal. Sokáig nem fekszik le Daviddel: csak a 17. születésnapján veszti el vele a szüzességét. Fontos számára a tanulás, de teljes joggal megkérdőjelezi az értelmét, mikor látja, hogy tanárai őhozzá képest unalmas és egyhangú életet élnek. Kérdez és keresi a válaszokat. Erről szól egy ennyi idős lány élete.

Tanulságos egy film. A mai fiatal lányoknak különösen ajánlott lenne megnézni és okulni belőle. 5/5

Zsüdike


2016. április 28., csütörtök

Joy

Joy (2015)

Joy: jelentése öröm, jókedv
Joy: női nèv



Joy (Jennifer Lawrence) élete ígéretesen indul. Nem csak okos és kreatív, de vérbeli újító, feltaláló is. Ezért már kislányként a nagymamája elhiteti vele, hogy ő lesz a család megmentője. 17 évvel később járunk. Joy élete romokban hever. Vajon hol csúszott félre minden?  A családja kész katasztrófa, igazi piócák. Kihasználják Joy-t ahol csak lehet. Ő pedig hagyja, pedig egyik baj éri őt a másik után. Míg egy nap Joy ihletet kap és feltalál egy új felmosót. A családja segítségével beindul a gyártás. De semmi sem úgy megy, ahogy eltervezték. Joy sikerei elé - főleg a családja hibájából - folyamatosan akadályok gördülnek. Ám ő sosem adja fel, bármekkora kihívás elé is állítja az élet.

A történet nagyon tetszett volna, csak egy bajom volt vele. Túltolták!! Sok volt már a nehézség, amit Joynak le kellett győznie. A családja negatív tulajdonságai is túl voltak tupírozva, nem reális számomra. Főleg az anyja. Pedig, figyelem, a film igaz történet. De kétlem, hogy minden valóban így történt a hölgy életében. Vagy ő élte meg túlságosan áldozatként az életét (mert a filmben az volt) vagy a rendező kapott a kelleténél nagyobb szabad kezet és mint egy felmosót, kicsavarta a tényeket.
Persze, az üzenet átjött, hogy tartsunk ki, higgyünk magunkban stb stb. De mivel annyira a néző szájába lett rágva, hogy szinte már azt éreztem, hogy egy cipőkanállal tuszakolják le a torkomon. Éppen ezért a végére hosszúnak és nyűglődőnek ítéltem az egészet.

A színészi játékok előtt le a kalappal. Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Robert De Niro újra egy filmben (lásd: Napos oldal http://dumawood.blogspot.hu/2014/02/napos-oldal.html ) De elég három kiváló színész, hogy egy (kis túlzással) unalmas filmet is elvigyen a vállán? A válasz: nem :-( A film felétől már csekkoltam mennyi van még vissza.

Nálam ez a film egy 3/5. Csakis a színészek miatt. 


Zsüdike 

2016. február 15., hétfő

Míg a világvége el nem választ

Seeking a friend for the end of the world (2012) 

Mit tennél, ha megtudnád, hogy már csak 21 nap van hátra a világvégéig? Meghoznál olyan döntéseket, amiket eddig nem mertél? Buliznál orrvérzésig? Esetleg orgiákra járnál, füveznél, és élveznéd a hátralévő kis időt? Netán öngyilkos lennél? Vagy élnéd tovább az életed, mintha mi sem történt volna? Mindegyik verzióra találunk példát a filmben. Mi vajon hogy cselekednénk? Talán épp úgy, ahogy Dodge, aki csak szeretne találni valakit, akivel osztozhat a világvégén. De nézzük csak, mi is a sztori pontosan.

Dodge-t (Steve Carell) elhagyja a felesége, miután megtudja, hogy a világnak hamarosan annyi. Senki sem szeretne magányosan meghalni. Dodge sem. De barátai hiába akarják összehozni valakivel, az ember nem akárkivel akar kézenfogva elmenni, hanem kizárólag Vele, vagyis a nagy Ő-vel. Aztán a sors úgy hozza, hogy megismerkedik Penny-vel (Keira Knightley). Dacára a rövid ismeretségnek, felkerekednek, hogy megtalálják Dodge első szerelmét, akivel majd meghalhat. De persze, ahogy illik, - gondolom, nem árulok el nagy titkot - a közös kalandok épp Pennyvel hozzák majd össze őt.

A film vége nem lehet happy end, hisz a világ, és rajta mindenki elpusztul. DE! Valahogy mégis sikerült elérniük, hogy erről majdnem megfeledkezzünk. De csak majdnem.

Csak nekem tűnik úgy, mintha Steve Carell minden filmjében ugyanazt a mélabús karaktert játszaná? Viszont meg kell hogy állapítsam, Keira Knightley igazán szerencsés színésznő. Mostanában csak érdekes női alakokat formál meg a filmvásznon.  Legutóbb a Begin again című filmben tetszett például. (ami szintén megérne egy DW posztot)

Átgondolva a dolgokat arra jutottam, hogy egyet kell értsek Dodge-dzsal. Ha tudnám, hogy hamarosan vége a világnak, és ezért nem számítanak a következmények, azt hiszem elkövetnék néhány őrültséget, de ha eljön az idő, a szeretteim körében várnám a jobb világot.  És Ti?


A film egyébként 3/5. Túúúúúl vontatott volt az én ízlésemnek. (Andee pedig már a tízedik perc után kikapcsolta volna, vagy még előbb. J) De mivel maga a történet érdekelt, így kibírtam.  



Zsüdike

2016. február 3., szerda

Megjött Apuci

színes, magyarul beszélő, amerikai vígjáték, 96 perc, 2015

Bred rendes, megbízható, türelmes és végtelenül jólelkű, a mostohaapák gyöngye.
Mindent megtesz azért, hogy felesége gyermekei elfogadják őt apának.
Ám amikor visszatér a laza, motoros biológiai apjuk, beindul a szórakoztató vetélkedés köztük.

Attól jó a film, hogy életszerű a történet. Manapság sok a patchwork család, ez a film kitűnő példája annak, hogyan lehet békében élni ilyen családokban. Tiszteletben kell tartani az összes családtagot, ha azt akarjuk, hogy rendben legyen a család összes tagja.


Régen láttam ilyen kedves, és vicces családi filmet!
:)

Timity
5/5