2010. november 30., kedd

A szupercsapat (The A-Team) 2010

Egy mondatban összefoglalva: kellemes csalódás.
Igen, azzal együtt is az, hogy a sorozatból egy részt sem láttam még soha, és úgy ültem le megnézni, hogy sok jóra nem számítottam. Még szerencse, hogy nem hiszek az előítéleteimnek, és így is sort kerítettem erre a filmre.
Természetesen senki ne számítson mélyenszántó mondanivalóra, de kikapcsolódásnak kitűnő.
Mert megvan benne minden, ami egy jó akciófilmhez kell: nőtársaimnak ott van Bradley Cooper, hát igen, a pasiknak meg az akciójelenetek és Jessica Biel.
A repülős jelenet, ami a felhők között játszódik, például rettentően jól volt megcsinálva, nő létemre nekem is tetszett (pedig  én úgy nézek akciófilmet, hogy áttekerem az autósüldözéseket, mert untat, ez azért sokat elárul)
Voltak benne poénok, egy-két váratlan jelent, és maximálisan lekötötte a figyelmem.
Véleményem szerint, amit ebből a kategóriából ki lehetett hozni, azt kihozták. És még az sem zavart, hogy olyan sorozaton alapul, amit nem is néztem. Bár ez Hazárd megye lordjai film változatánál sem  volt akadály. Így is élvezhető volt.

Tehát szerintem kikapcsolódásnak megteszi, nézzétek meg. 4/5

Zsüdi

2010. november 28., vasárnap

Papírkutyák - 2009

Tipikus magyar film. Az Ocean's Eleven-fimeket juttatja eszembe a történet, de természetesen a miénk olyan kis béna. Annyira béna, hogy már vicces.

Azzal kezdődik, hogy a három főszereplő: Kuplung és haverjai a sitten mesélik pénz rablásuk történetét cellatársuknak, a nagydarab bűnözőnek.
Az előkészületek elég hosszúra nyúltak és ezen még a szerelmi szál se dob túl sokat:

Kuplung exbarátnőjét is szeretnék bevenni a buliba, ő pedig elvállalja. Kislányával együtt odaköltözik a bandához. Persze az összes bandatag odavan Amadáért. Még a kislányával is törődnek, akit szintén belevontak az ügybe, és emiatt két probléma is adódik az akció végrehajtása során.

Onnan indul be a film, hogy elkezdik a rablást. Attól kezdve elég fordulatos, szórakoztató.
Igazán a vége miatt érdemes megnézni.

Erre a filmre csak 3-ast adok. 

*** Timity ***

2010. november 27., szombat

Adam Lambert koncert – Bécs, 2010. november 22.






Az isteni hangú srácról annyit kell tudni, hogy 2009-ben az American Idol 8. évadában (akkor még picit szolidabb külsővel) tűnt fel, ahol a második helyig jutott. Akkoriban felröppentek olyan pletykák is, hogy azért nem adták neki az első helyet, mert a döntő előtt nem sokkal nyíltan felvállalta, hogy meleg. De hogy valóban ez volt-e az oka, az már nem fog kiderülni. 
A lényeg, hogy azóta kiadott egy nagylemezt, fellépett több tucat show-ban (közte a kint nagy népszerűségnek örvendő Oprah és Ellen DeGeneres show-ban is) és világ körüli turnéra indult. Azaz elmondhatjuk, hogy bejött neki a dolog.:)





Habár kishazánkban még csak nemrégiben robbant be a köztudatba, én már jó pár hónapja beleszerettem a hangjába és a dalaiba, hála az egyik ismerősömnek aki „megfertőzött” vele.:) Ennek a „betegségemnek” azóta is szenvedő alanya a közvetlen környezetem és persze igyekszem is tovább adni másoknak.:P
Egy ideje pedig (szerencsére) a rádióból, a tévéből és lassan a csapból is ő folyik. Ezzel elérték, hogy nálunk is tini lányok százai kezdtek rajongani érte, amit nem tudom, hogy pozitívumként vagy inkább negatívumként könyveljek el.
Szeptemberben kiderült, hogy a Glam Nation Tour keretében (miután bejárta Amerikát) Európában is fellép és Bécsben is koncertezni fog. Sajnos ennél közelebb nem jött hozzánk. Egy kis tétovázás után és miután Zsüdi barátnőm és egyben társszerkesztőnk felajánlotta, hogy szívesen eljön velem megnézni, sőt még sofőrt is szerzett vőlegénye személyében (örök hálám Ottó!) meg is vettük a jegyeket. Már csak a napokat kellett számolni november 22-ig.:)
Aztán végre elérkezett az a bizonyos Adam-hétfő.:) Az előtte való hetekben persze a koncert volt az egyik fő témám.
Végül hétfő délelőtt kocsiba ültünk és elindultunk Bécsbe. Délután érkeztünk meg és egy kis város és karácsonyi vásár nézelődés után célba vettük a koncert helyszínéül szolgáló WUK-nak nevezett intézményt.

Miután a kezünkben voltak a jegyek, a start előtt egy órával beálltunk az addigra már kissé kígyózó sorba és megállapítottuk, hogy a jelen lévők nagy hányada magyar. Egy kisebb, elég vicces közjáték után (a mögöttünk álló magyar lányokat egy aggódó szintén magyar anyuka előrébb juttatta a sorban, mondván nyugodtabb lenne, ha a lányáék nem egyedül mennének be) egy magyar srác és lány került közvetlenül mögénk, akik nagyon szimpatikusak és jó fejek voltak.



Aztán amikor egy nagy sikoltozást hallottunk azon kezdtünk el tanakodni, hogy ez vajon azt jelenti, hogy kinyitották az ajtókat? És tényleg, rá pár perce már meg is indult a sor előttünk és mi is pár centivel közelebb kerültünk a bejárathoz. 8 óra körül végre belülről is megpillantottuk a helyet, ami sajnos nem volt túl nagy. Újabb sorban állás valami szomjoltóért és a ruhatárban majd végre a teremben voltunk, előttünk a színpad és a tömeg nagy része:


Mivel nem vállaltuk be, hogy már délután lesátorozzunk a helyszínen, így az első sorba sem jutottunk el. Emiatt kicsit nyaknyújtogatós és lábujjhegyenállós lett a koncert, de még ez sem tudta a kedvünket szegni. Picit több mint fél órás várakozás és „bemelegítő-zene” hallgatás után végre elsötétült a terem, sikoltozott a tömeg, megszólalt a zene és vele Adam hangja is. 



Számomra picit hihetetlen volt, hogy ott áll pár méterre előttem és élőben énekli azokat a számokat, amiket eddig csak felvételről hallgattam. És hogy végre én is átélhetem azt a show-t és koncertet, amit eddig csak Youtube videókon élvezhettem. Amikor megláttam a színpadon az első gondolatom az volt, hogy húú ilyen magas és ilyen nagy? Majd pedig, hogy élőben is ugyanolyan jól néz ki, mint a felvételeken. (Igen, tudom, hogy meleg, de attól még jó pasi.:P) Aztán már csak énekeltünk, táncoltunk, ugráltunk és néha sikítoztunk a tömeggel.






És itt jön elő a rajongó tini lányok dolog negatív oldala. A sikítozásuk az egyik számnál kifejezetten idegesítő volt, mert szinte alig hallottam tőlük a dalt és elrontottak vele egy lassú, érzelmes számot.
Maga a show számomra nem volt annyira ismeretlen és akkora meglepetés, mert már jó párszor végig néztem a turnéról készült felvételeket a Youtube-n. Elhangzott a For Your Entertainment lemezén lévő számok nagy többsége, köztük a nagy kedvenceim is (Sleepwalker, Aftermath, Whataya Want From Me). Azon sem lepődtem meg amikor a Fever című szám alatt Adam csókot nyomott a szintén fiú basszusgitárosa (Tommy) szájára. Hozzá teszem ez még szolidabb is volt, mint amit más városokban láthattak tőle.:P
A koncert sajnos csak kb. 1 és negyed óra hosszú volt, ennél azért picit többre számítottam. Egy-két perc hangos tapsolás és kiabálás hatására azért egy ráadás számra még persze visszajött a banda, de aztán végleg leléptek a színpadról.
Véget ért a buli, megindult a tömeg. Míg Zsüdi hősiesen sorban állt a ruhatárnál én úgy döntöttem nem megyek haza üres kézzel és vásároltam egy nyakláncot az Adam-es relikviákat áruló, shop-nak csak erős túlzással nevezhető pultnál.














Annak ellenére, hogy a „látási viszonyok” lehettek volna jobbak is, és hogy picit hosszabb koncertre számítottam, azért egyértelmű, hogy csak 5/5-ös pontszámot adhatok rá!!!!
Zsüdi még egyszer köszönöm a képeket, a videókat (Te szorgalmasan gyártottad őket, míg én élvezhettem a koncertet) és hogy bevállaltátok velem ezt az utat. Élmény volt, amit kár lett volna kihagyni, és amit egy jó darabig még biztos nem fogok elfelejteni.
És persze számítok rád a következő koncerten is, amire remélem nem kell sokat várni!
Mert kijelenthetem, hogy az Adam-lázam nemhogy csökkent volna, de még a korábbinál is magasabb hőfokra emelkedett!:)

Végezetül pedig egy videó By Zsüdi:

Andee

2010. november 24., szerda

Gran Torino

Amerikai filmdráma (2008)
 
Ez a film kakukktojás lehet a Dumawood oldalon, hisz nem vígjáték, nem szerelemes film, és nem is tiniknek való könnyed szórakozás, mégis aki teheti, nézze meg feltétlenül, higgye el, megéri.

Clint Eastwood rendezte, és egyben ő játssza a főszerepet is.  Mindenki ismeri a nevét, a filmjeit, de az én korosztályom mégsem ülne be miatta a moziba. Ami nagy hiba, hisz az utóbbi években - mint rendező - olyan zseniális filmeket alkotott, mint például az Oscar-díjas Millió dolláros bébi, vagy ez a film, a Gran Torino.
Mindkét film dvd borítójára ráíratnám, hogy ZsB, azaz Zsebkendőket Bekészíteni, mert bevallom, engem mindkettő magával ragadott.
Ami igazán érdekes, hogy kevés olyan film szokott könnyeket csalni a szemembe, ami nem a szerelemről szól. Vagy inkább arról van szó, hogy mostanság alig készül olyan film, aminek nem központi témája a szerelem és mégis megérinti az embert. Nincs rá igény? Vagy a szerelem eladhatóbb? A választ nem tudom, de azt igen, hogy nekem jöhet még ilyen, mert elér a szívemig, és napokig nem tudom kiverni a fejemből. És ez jó.

A történetről
A film egy a koreai háborút is megjárt amerikai férfiről, Walt-ról szól, aki elveszíti a feleségét, így magára marad az életben. Egyedül él, szeretteit elüldözte magától. Lassan indul a történet, sőt az is marad, de ez így jó. A következő fontos esemény a filmben, illetve Walt életében, hogy egy koreai család költözik a közvetlen szomszédjába. Származásuk miatt Walt előítélettel fogadja az idegeneket, de szépen lassan ő maga is rájön, hogy ez a család az egyetlen, aki megérti őt, aki átlát rajta, és aki megtölti élettel és érzelmekkel Walt egyhangú életét. A történet meg van fűszerezve bandaháborúkkal, Walt „humoros”, azaz durva beszólásaival, „Túró”, azaz Thao és testvére, Sue kedves jellemével. Mivel mégis csak dráma, és ha már vontatott a történet, vagy fogalmazzunk úgy, hogy a karakterek túl kidolgozottak, várható a végén egy drámai lezárás. Úgyhogy ZsB!

Szép film, nagyon. 5/5

(ha megnéznéd, és kell hozzá a link, ahonnan letöltheted, írj e-mailt és küldöm)

Zsüdi

Emlékezz rám (Remember me)

Amerikai romantikus dráma (2010)

Nagy nehezen rávettem magam, hogy megnézzem ezt a filmet. Azt nem mondom, hogy megbántam, de be kell vallanom, sem Robert Pattinson (mindenki Edwardja) sem pedig a film maga nem nyerte el a tetszésemet.

Mivel Robertet ezidáig csak a Harry Potterben (kis szerep) és az Alkonyat filmekben láttam nem volt róla kialakult véleményem. Ebben a filmben nagyot üthetett volna, hisz dráma, és lett is volna rá lehetősége. Szerepe szerint többször is kiborul, jelenet rendez, egyszóval most bizonyíthatta volna, hogy nem csak a szépfiús külseje miatt ülnek be nők milliói a moziba, hanem mert tehetséges színész. De ez ebből a filmből nem derült ki, mert Edward (és én már ennél a névnél is maradok) az Alkonyatból megismert két arckifejezésével dolgozik, ugyanis eddig terjed a színészi játéka.
Arc 1: mikor összehúzza a szemét, mintha koncentrálna – ezt használja, mikor mérges, ideges, koncentrálós, nem válaszolós, szenvedős figurát kell hoznia.
Arc 2: mikor szexin lefelé néz és közben félmosolyra húzza a száját – ilyenkor csak elmosolyodik, de mivel rájött, hogy ezt valóban szexinek találja az érte elepedő nőközönség, ezért okkal vagy anélkül minden filmjében bedobja.
De ami az Alkonyatban elégnek bizonyul, az más filmben kevés, sőt már unalmas.
Akkor vajon miért esett őrá a választás a szereposztó diványon fetrengő jobbnál jobb pasik közül? Mert ő Edward, és sokan úgy gondolják Edward miatt megéri kifizetni a mozijegyet.

Ennyit Pattinsonról. Nézzük a filmet.

A két főszereplő Edward és a lány - akivel természetesen összejön – elvesztette egy-egy szerettét. Egyik sem a közelmúltban történt, de a lánynak már sikerült feldolgoznia a történteket, míg Edward küzd a traumával, és ezért egy “leszarom” állapotban tengeti napjait (amiből persze a lány húzza ki kisebb-nagyobb sikerrel).
Továbbá szerepel még a filmben a szokásos lökött lakótárs, a lányát féltő apa, és a gyerekeit leszaró Pierce Brosnan, aki egész jót alakít ebben a filmben (vagy csak a többiekhez képest tűnt úgy).
Az egyetlen jól eltalált szál, ami nagyon megfogott, az a testvéri szeretet, amire nagy hangsúlyt fektettek az egész film alatt. Ezzel az egy dologgal sikerült lekötnie a filmnek, és majdnem feledtette is velem a történet laposságát, és Edward játékát. De csak majdnem. Ezt onnan vettem észre, hogy a film felénél már hangosan felkiáltottam, hogy haljon már meg valaki, mert akkor legalább lenne valami értelme ennek a szenvedésnek. Tovább nem feszegetném a sztorit, de annyi plusz infót adok még, (amit már film elején lehet tudni, mivel kiírják az évet), hogy a cselekmény nem véletlenül játszódik 2001-ben.

Összefoglalva: azt nem állítanám, hogy rossz film, maradjunk a nem jóban, de az is előfordulhat, hogy csak nekem nem jött be.
A film próbált erőlködni, a történetet kerekké tenni azzal, hogy a cselekmény a metróból indul és ott is ér véget, de valahogy ez most nem jött át. (hogy Pély Barnát idézzem)
És még annyi, hogy az kevés, hogy a címe Emlékezz rám, mert sajnos, nem fogok.

Zsüdi

2010. november 21., vasárnap

Charlie St. Cloud halála és élete

 
 (Charlie St. Cloud)
amerikai romantikus – fantasy – dráma, 2010





Egy film a halálról a halál utáni életről és az elengedésről.
Habár szinte csak negatív kritikákat olvastam róla, mégis kíváncsi voltam rá és bizakodva ültem le megnézni. 
Mire a végére értem ismét megállapítottam, hogy Zac Efron nem olyan rossz színész. És ráadásul ahogy idősödik egyre jobb pasi lesz. 



 
Főhősünk (Charlie St. Cloud) épp végzős a gimiben, sorra nyeri a vitorlásversenyeket és ösztöndíj vár rá az egyetemen. Édesanyjával és öccsével (Sammy) él, apjuk elhagyta őket.
Azonban egy este ő és kisöccse balesetet szenvednek, és csak egyiküket tudják visszahozni a halálból.
Ez a végzetes este természetesen teljesen más irányba viszi Charlie életét. Nem kezdi el az egyetemet helyette öt év elteltével is szülővárosában él. Napközben temető felügyelőként dolgozik, napnyugtakor pedig minden nap baseballt gyakorol az erdőben öccsével, ahogy azt megígérte neki. Igen, jogos a kérdés: Sammy mégsem halt meg? De igen. Hogy hogyan lehetséges, hogy mégis minden nap találkozzon vele? Azt hiszem, ezért szerepel a fantasy szó a műfaj meghatározásban.
Aztán jön egy lány, egy régi középiskolás évfolyamtárs (Tess) akinek sikerül Charlie-t kizökkentenie addigi remete életéből. Charlie szeretne több időt vele tölteni, de ugyanakkor öccsének tett ígéretét sem szeretné megszegni.
És ennél többet nem is szeretnék elárulni, a végének mindenki járjon utána.:)

Annyit mondhatok, hogy Nekem még tudott meglepetést okozni a történet és be kell vallanom, hogy a szemeim most sem maradtak szárazon. Azt hiszem nem ártana végre egy könnyed vígjáték a drámák után.:)

Csak azért nem kap magasabb pontszámot Tőlem, mert helyenkét túl lassú volt és emellett az esti temetőben való romantikázást is kicsit bizarrnak éreztem. Viszont a történet megfogott és az sem mellékes, hogy nagyon szép felvételeket láthatunk benne.

Nálam 3/5.

Andee

2010. november 19., péntek

Szerelempróba (Fireproof) 2008


Nem csak egyszerűen egy romantikus film, fényévekkel szebb, mint a "Szakíts ha bírsz" című.
Miután annak úgy lett vége, hogy a pár nem tudta megmenteni a kapcsolatukat, lehangoló üzenetet közvetített.

A Szerelempróba viszont ennak az ellentéte. A remény, az igazi szeretet, a kitartás és az örök szerelem ígérete ez a film!
A hétköznapokban egymástól teljesen eltávolodott férj és feleség története, akik már a válásra készültek.
Megható, hogy a barátok, a szülők és - aki hisz benne: Isten - mennyire tudnak segíteni benne hogy együtt maradjon egy házaspár.

A sorsdöntő jelenet ami nekem nagyon tetszett, amikor az ember rájön, hogy lehet valakit szeretni annak ellenére, ha az illető elutasít minket.

Hogy mindezt hogyan érik el? Nem árulok el mindent :)

Pörgő életünkben, a média hatása közben, és a "ha elromlik, cseréld le"-tipusú gondolkodással teli világunkban gyöngyszem egy ilyen mély érzelmekkel teli film.
Kötelező jelleggel ajánlom!
Talán ha mindenki átérezné és megértené az üzenetét, kevesebb lenne a válás: a szétszakadt család, és lelki sérült gyerekek.
Talán jobb emberek lennénk. És boldogabbak.

Szívem szerint 6/5-re pontoznám :)

*** Timity ***

2010. november 16., kedd

Facebook - A közösségi háló (2010) - Social Network

Egy film mindenkinek aki fent van a facebook-on és azoknak is akik nincsenek (ha vannak még ilyenek).
Elgondolkodtató, mi mindenre képesek a férfiak a nők kegyeiért.
A számítógépes zseni egyetemista, Mark Zuckerberg is azért akart valami nagyszerűt alkotni, újra fel akarta kelteni ex barátnőjének figyelmét (aki szakított vele).

Tanulságos történet nem csak arról, hogy még vannak nők, akiknek nem elég a hírnév és a gazdagság ahhoz hogy meghódítsák őket. Hanem arról is, hogy hiába lehet az embernek az interneten 500 millió ismerőse, attól az életben lehet nagyon magányos.

Megismerhetjük Mark-ot és a többi fiút (Sean Parker, Eduardo Saverin, meg az ötletgazdák) - akiknek köze volt a Facebook létrejöttéhez, miközben bepillanthatunk korunk egyetemistáinak életébe.

Miután a rendezője már bizonyított A Harcosok klubja című filmével, nem csoda, hogy ez a film is jól meg van csinálva. Nincsenek nagy fordulatok, de érdemes megnézni. Ha másért nem, Justin Timberlake szereplése miatt. Mint a Facebook-ról, erről se maradhatunk le.

Én 5/5-re pontozom.
*** Timity ***

2010. november 15., hétfő

Talajfogás

Talajfogás (Stick it) 2006
(ifjúsági film, vígjáték)

Kellemes meglepetés ez a film. Egyébként is szeretem az olyan filmeket, amik a fiatalabb korosztálynak szólnak és a középpontjukban a sport áll (Katicák, Kerge kacsák stb stb). A Talajfogás is egy ilyen film: a talajtorna világát mutatja be nekünk egy lázadó, tinédzser lány szemein keresztül.

Talán ez az egyetlen negatívuma a filmnek, hogy a főszereplő lány sokszor épp ezért vált ellenszenvessé, mert túl lázadó, túl pökhendi, túl makacs. És itt a szokásos DE, a főszereplő lány egyben nagyon szerethető, kitartó, sokszor vicces, laza, és alapjában véve pozitív figura. És azt említettem már, hogy mennyi izmos lány szerepel a filmben? Ilyenkor mindig kedvet kapok edzeni, tornázni, futni, amiből persze vagy egy két napig tartó edzésprogram lesz, vagy egy két percig tartó felüléssorozat a tv előtti kisszőnyegen. És végül a helyzet mindig változatlan marad. Az időmet továbbra is filmnézésre pazarlom edzés helyett.
Na de kanyarodjunk vissza a filmhez.

Történet
Ahogy már említettem, egy lázadó lány, aki korábban szertornázott külső nyomásra újra visszakényszerül a gerendára, a szekrényre és a felemáskorlátra. Megvívja a maga harcát és ezzel példaként szolgál a többi lánynak is a környezetében.
Egy plusz érdekesség a filmben: az Alkonyatból ismert (legalábbis én csak onnan ismerem) Emmett, vagyis Kellan Lutz játszik benne. Kicsit még csíra, de azért rá lehet ismerni.

Külalak
Nagyon jó zenék szerepelnek a filmben. Abszolút harmóniában állnak a lázadó tinédzser érzelmeivel. Sok a rock szám, rockos aláfestő zene. (Pl Blink 182 – Anthem part 2)
A zene, amivel kezdődik a film rögtön levett a lábamról, és a film alatt sem kellett csalódnom. (Missy Elliott – We run this) Le a kalappal a zeneszerkesztők előtt.
Imádtam a modern és nem unalmas képeket a filmben. Jó volt az egész.
Ez a két tényező az, amiért a Talajtorna kiemelkedik a hasonló témájú, kamaszfilmek közül.

Értékelés
Teljesen rendben volt a film, a maga kategóriájából kiemelkedő és újranézhető. És ez nagy szó. Manapság kevés filmnél érzem ezt. Tőlem 4/5 pontot kap a Talajfogás. Aki könnyed kikapcsolódásra vágyik, az ne hagyja ki egy esős szombat délutánra tökéletes választás, korosztálytól függetlenül bárkinek ajánlom.

Ha felkeltettem az érdeklődésedet, vagy ha már régóta keresed és nem tudod megszerezni a filmet, írj nekünk a girls.comment@gmail.com e-mail címre és elküldjük a linket, ahonnan letöltheted.

Zsüdi

Meg Cabot - Locsifecsi királynő férjhez megy

Meg Cabot -
Locsifecsi királynő férjhez megy



Általános

A Locsifecsi királynő férjhez megy a harmadik része a Locsifecsi sorozatnak. Tipikus Meg Cabot könyv: könnyed, szórakoztató, csajos olvasmány.

Egy kicsit keveselltem benne a vicces helyzeteket, és a humoros párbeszédeket. Ebből a szempontból a Heather Wells könyvek nekem jobban tetszenek (Meg Cabot egy másik könyvalakja), de még így is bőven jó olvasmány
.
Tartalom

Nem akarok sok mindent előre lelőni a könyvből, de ha az első néhány oldalt elolvasod, a szerelmi szál alakulását tisztán láthatod előre, így csak annyit mondok, igen, amire ekkor gondolsz, az fog bekövetkezni.

A szereplők – újak és régik – nagyon tetszenek. A második, és most a harmadik rész olvasása közben végig arra gondoltam, hogy nekem is jól jönne egy ilyen Lizzi a háznál, aki ért a divathoz, segítene mennyasszonyi ruhát venni, varrni, és közben még szórakoztató is.

Chaz, mint az előző rész végéből sejthető, központi figurává lép elő a harmadik részben. Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de Chaz engem mindig Marshall Eriksen-re emlékeztet, az Így jártam anyátokból. Őt így képzeltem el magam előtt. Luke-ot, a tökéletes pasit, meg mint a Másnaposokból a vőlegényt, tudod, akit eldugtak a tetőn, majd otthagytak. Persze nem akarok senkit összezavarni, vagy befolyásolni, mivel ez abszolút szubjektív vélemény.

A befejezés szépen lezárja a könyvet, nem maradt nyitott, vagy elvarratlan szál, ellentétben az előzménnyel, vagyis a Locsifecsi királynő New Yorkban című résszel.

Várható e folytatás? Jó kérdés, mert lehetne folytatni, de még jobb kérdés, hogy van e értelme egy ilyen kerek befejezés után.

Értékelés

Meg Cabot „felnőtteknek” szóló könyvei között megállja a helyét, és nekem is kellemes kikapcsolódást szerzett. És ez a lényeg. Tehát nálam 3/5.

Zsüdi

Saját szavak


 (Freedom Writers)
amerikai filmdráma, 2007

Egy tanár, egy iskola, és egy osztály különböző bőrszínű és nemzetiségű tanulókkal, akik otthoni gondokkal és a nehéz életükkel küzdenek. Igen, a sztori ismerős lehet, hiszen pár film már készült ebben a témakörben. Én is láttam egy-kettőt, mégis a Saját szavak tetszett idáig a legjobban.

És akkor most nézzük a sztorit: A főszereplő Erin Gruwell (Hilary Swank) kezdő angol tanárnő, aki állást vállal egy iskolában, ahol az integrációs program keretében nehéz helyzetű, javítóintézetet is megjárt diákokat fog tanítani. Természetesen a srácokat nem érdekli az iskola és a tanulás. Bandáznak és a különböző nemzetiségek harcban állnak egymással. De Erin nagyon lelkes és mindent megtesz, hogy megmentse és jó irányba terelje őket.
Hogy sikerül-e felkeltenie a figyelmüket és ha igen mivel? Hogy mennyire nézi ezt jó szemmel az iskola vezetése és a többi kissé szűk látókörű, előítéletes tanár? Hogy mennyire támogatja őt ebben a küzdelemben a családja?
Ezek mind kiderülnek ha megnézed ezt a filmet.

A film igaz történeten alapul, és jó párszor könnyeket csalt ki a szememből.
Számomra egyértelmű üzenetet közvetít, és segít, hogy a saját általam óriásinak tűnő problémáimat egy kicsivel kisebbnek lássam. A véleményem szubjektív, de csak ajánlani tudom mindenkinek.

Az általam kapott pontszáma: 4/5

Andee