2012. január 31., kedd

Kellékfeleség

Just go with it (2011)

Nehezen álltam neki ennek a filmnek, mert a bemutatója alapján meg voltam róla győződve, hogy a Kaktusz virágának egy feldolgozásával állok szemben. Tulajdonképpen így is van, mert a kiinduló ötlet ugyanaz, de közben mégis kellemesen csalódtam, mert a poénok viszont nagyon rendben voltak, szóval ezúttal végre egy jó vígjátékkal hozott össze a sors.

A történet szerint Danny-t (Adam Sandler) otthagyták az oltárnál Ám élete legnagyobb traumájából előnyt kovácsol, mikor rájön, hogy a karikagyűrűje erővel bír. Vonza a nőket, és mivel nős pasinak adja ki magát, megóvja őt a komoly kapcsolatoktól. Ez a taktika egészen jól működik addig, amíg meg nem ismerkedik Palmerrel. Palmer a férfiak álma: rettentő fiatal, és szemtelenül gyönyörű. Ám Danny a saját csapdájába esik, mikor Palmer is azt hiszi róla, hogy nős. Ezért, hogy jól jöjjön ki a hazugságból, egy újabbal tetézi: azt állítja, hogy épp válófélben van. Hogy ezt bizonyítsa, ráveszi az asszisztensét (Jennifer Anistont), hogy játssza el a volt feleséget. És innen a hazugságok lavinája megállíthatatlanul zúdul előre, ki tudja hol áll meg...

Ez a film olyan “Adam Sandler-es”. Vicces szituk, jó beszólások. Szórakoztató egy vígjáték. Kell ennél több? 5/5.

Zsüdi

2012. január 30., hétfő

RED

(2010)

Azaz Robbanékony – Elszánt – Durvul.
Bruce Willis ebben a filmben egy nyugdíjas CIA ügynököt alakít. Kivételesen nem a világot kell megmentenie, csupán saját magát, ám – akaratán kívül - magával sodor egy civilt is a zűrbe. Sarah (Mary-Lousie Parker – Nancy ül a fűben) jelenti Frank, azaz B.W. számára az egyetlen „szórakozást” nyugdíjas éveiben. Csupán telefonon érintkezik Sarah-val a nyugdíjcsekkjei ügyében, de flörtölésük jelenti mindkettőjük napjának fénypontját. Míg Sarah folyton valami izgalomról ábrándozik, maga sem gondolná, hogy épp Frank lesz az, aki megadja az életéből hiányzó kalandot.
Frank hogy megvédje magát, összeszedi a régi CIA-s társait, akik szintén a munkától visszavonultan kénytelenek tengődni. Sarah-val az oldalukon és némi lőfegyverrel felszerelkezve megpróbálják kideríteni, miért akarja a (volt) legjobb embereit a CIA kivonni a forgalomból

Igazából a történet maga semmi extra. Az ember nem is igazán tud odafigyelni rá, pár nap múlva pedig címszavakban sem tudná elmesélni, mit látott. Ennek ellenére, mégis tetszett a film. És nem csak azért, mert indokolatlanul tele volt pakolva jobbnál jobb színészekkel, mint Morgan Freeman, vagy Helen Mirren, John Malkovich-ról már nem is beszélve. Csupán csak szórakoztató volt, kikapcsolt. Az események áradata annyira fel volt pörgetve, hogy se unatkozni, se odafigyelni nem tudtam rá, csak hagytam magam sodorni a történésekkel. B.W. sármos mosolya elengedhetetlen kelléke egy ilyen CIA-s mozinak, hiba is lett volna, ha nem villant alkalmanként.. Ez a védjegye, miért fosztanának meg tőle?
Érdekes, hogy a film nézése közben átfutott az agyamon, hogy a főszereplő, azaz Frank kiválasztásához biztos nem volt casting. Egyszerűen Bruce Willisnek írtak egy filmet, annyira illet rá ez a szerep, más színészt el sem tudtam volna képzelni. Gombhoz a kabátot. Nekem bejött. 4/5. 

Zsüdi

2012. január 29., vasárnap

Majmok bolygója: Lázadás

Rise of the planet of the apes (2011)

Végre sort kerítettem a legújabb feldolgozásra. A sztori maga kellemes csalódást okozott, mivel egy teljesen új verziót kínált a majmok uralomra kerülésére.

Will kutatóorvos, aki majmokon próbálja kifejleszteni az Alzheimer-kór ellenszerét. Mikor már úgy tűnik, hogy sikerrel járna, leállítják a kutatását, és elpusztítják az állatokat. Will egy majom bébit meg tud menteni közülük. Hazaviszi, és hamar kiderül számára, hogy Cézár, a kis majom a kísérleti szérumtól sokkal okosabb, mint a hozzá hasonló állatok. Will, megtartja a kicsit, befogadja, és szeretettel nevelgeti. Közben elhatározásra jut: a szérumot édesapján is kipróbálja, bízva abban, hogy feljavul az Alzheimer-kórból. És a szer beválik. Múlnak az évek, és minden jól megy, egészen addig, míg apja immunrendszere megtalálja a módját, hogy ellenálljon a gyógyszernek. Ekkor kezdődnek a gondok, itt kezd igazából beindulni a film. Cézár Will édesapja segítségére siet, ezzel bajba sodorva magát. Will kénytelen megválni tőle, magára hagyva őt idegen majmok között. Cézár nehezen, de alkalmazkodik a körülményekhez. A majmok élére áll, és kitörnek a ketrecből.

Ez a történet merőben különbözik a többi Majmok bolygójától. Előzmény, egy elmélet, hogy lesznek a majmok intelligens állatok, és hová tűnnek az emberek a képletből. Nem is viszi tovább a gondolatot. Azt meghagyja nekünk, nézőknek.
Az ijesztő az egészben, hogy a filmbéli eseményeknek van reális alapja. Nem kell hozzá természetfeletti erő, egy ember is elég, hogy előidézze az emberiség végét.

Nekem nagyon tetszett a Majmok bolygójának ez a verziója. Főleg a vége, ami ráadásul igen látványosan lett megalkotva. Nálam 5/5.

Zsüdi

Boszorkányvadászat

(Season of the Witch, 2010)



Behman és Felson a keresztes háborúban harcol egészen addig, amíg egy városban csak nőket és gyerekeket ölnek meg Isten nevében. Ekkor ott hagyják a sereget és bujkálni kényszerülnek. Útjuk során betévednek egy városba, ahol pestis járvány pusztít. Az egyházi vezetők meg vannak róla győződve, hogy azt egyetlen lány okozta, aki boszorkányként hozta el hozzájuk a gyilkos kórt. Miután Behman-éket elfogják, mint dezertőröket, a bíboros felajánlja nekik, hogy ha elviszik a boszorkányt egy kolostorba a szerzetesekhez, akik majd leveszik róluk a rontást, szabadon engedi őket. Így többed magukkal útra kelnek, ám útközben sorra veszítik el társaikat és mire a kolostorhoz érnek nyilvánvalóvá válik számukra, hogy a lány személyében sokkal veszélyesebb lénnyel kell szembenézniük, mint egy boszorkány.


Én sajnos elég unalmasnak találtam. Nicolas Cage-nek ismét sikerült egy b kategóriás filmben főszerepet vállalnia, ennél még a Varázslótanonc is élvezhetőbb volt.
A vége picit javított az összképen, de még így is csak 2/5-öt tudok adni rá.
Andee

2012. január 28., szombat

Terápiás szerelem

(Just Wright, 2010)

Igen, egy újabb romantikus vígjáték. Úgy látszik, mostanában ez van nálam műsoron.:)

Leslie fizikoterapeuta és kosárlabda fanatikus. 35 éves és bár próbálkozik megtalálni a megfelelő pasit, ők valamiért mindig csak a barátot és a jó fej csajt látják benne. Amikor véletlenül összehaverkodik a Nets sztárjával, Scott McKnight-al ő is inkább a barátnőjét Morgant veszi észre, akinek minden vágya, hogy kosaras feleség legyen. Amikor azonban Scott lesérül és már kevésbé számít "nagy fogásnak", szó nélkül elhagyja, így Leslie lesz az, aki amellett, hogy terapeutaként segít neki a felépülésben, tartja benne a hitet, hogy visszatérhet újra a pályára. Kérdés, hogy Scott is csak a barátot látja benne?
Az elején picit gagyinak tűnt, a végére egész nézhető és aranyos lett.
A kategóriájában egy 4/5-öt kap tőlem.

Andee

2012. január 26., csütörtök

Laurell K. Hamilton – Anita Blake - A nevető holttest

The laughing corpse - 1994

“Halottkeltő vagyok. Én vagyok a hóhér. De most már tudom, hogy valami más is vagyok. Az, amitől Flores nagyi a legjobban félt. Nekromanta vagyok. Mesterségem a halál.“

Antia Blake története szinte ott folytatódik, ahol az első rész befejeződött, vagyis zombik, vámpírok, pasik kavalkádja, de természetesen újfent sikerrel veszi az akadályokat.  
A történet egy felettébb tisztességtelen ajánlattal indul. Egy gazdag gazember egy millió dollárt ajánl Anitanak, ha életre hív egy több mint száz éve elhunyt illetőt. Többet nem árul el róla. De ő is tisztában van ennek a halottkeltésnek a valós feltételével, ami az emberáldozat. Anita természetesen nem vállalja, a gazember természtesen a nemet nem fogadja el válasznak. Mindeközben egy különsen kegyetlen zombi garázdálkodik St Louise városában, aminek az elfogásában a rendőség kedvenc természetfeletti szakértőnk, Anita segítségét kéri. És hogy a vámpírok is képben maradjanak, Jean-Claude is felbukkan a történetben. Miután az első epizódban Anita elintézte a város úrnőjét, Jean-Claude előrelépett a ranglétrán, és ő lett a város ura, akinek most Anitára fáj a foga.

Ha lehet ez a rész még az előzőnél is véresebb volt. Viszont a “szerelem”, vagyis inkább a vonzalom Anita és Jean-Claude között is erősebb, és hangsúlyosabb, mint eddig, ami nekem kifejezetten tetszett.
Nem tudom, hogy ezért e, de már a harmadik részt olvasom....

Nálam még mindig 4/5.

Zsüdi

2012. január 23., hétfő

Szerelem és más drogok

Love and other drugs - 2010

Huh, hol is kezdjem... nézzük az elejét. Főszereplőnk, Jamie (Jake Gyllenhall – igen, a Túl a barátságonból) tisztában van az erényeivel. Mik is azok? Jóképű, és veszkődnek utána a nők. Bárkit megkaphat, és meg is kap. Csak épp nem tudja, mit kezdjen az életével. Bár a családjában mindeki orvos, őt kirúgták az egyetemről, és azóta csak lézeng. Testvére beajánlja egy gyógyszergyártó céghez, mint orvoslátogató. Fel is veszik, és Jamie beleveti magát a munkába. Ahhoz, hogy bejusson az orvosokhoz, nővérek, recepciósok bugyiján át vezet az út, Jamie legalábbis csak ezt az utat ismeri, és igencsak jól.
Ekkor találkozik Maggie-vel (Anne Hathaway – Neveletlen hercegnő). Maggie fiatal kora ellenére Parkinson kórban szenved, első stádiumú. Jamie először kalandnak tekinti, és eddig a pontig még tetszett is a film. Mert Maggie laza, Jamie jópasi, összeillenek meg minden. Itt kezd bonyolódni a sztori, fölöslegesen.
Jamie rájön, hogy szereti Maggie-t, és ezután a szokásos forgatókönyv. Maggie el akarja lökni magától, Jamie ragaszkodik, majd rádöbben, hogy mégsem kéne stb stb.
A vége persze happy end, de az utolsó félórát, már nagyon nehezen szenvedtem végig.

Persze a film a gyógyszerek, a szerelem, a pasik, és a szex körül forog. Ez még oké is, csak túl tipikus, és túl kiszámítható volt. Ennél többet vártam.
Azért a pasiknak is egy jó hír, Anne Hathaway több jelentben is bevállalta a félmeztelenséget. Amin bevallom, meg is lepődtem,  Valahogy nem illett ahhoz a kislány figurához, amit mindig hoz, és amivel már valószinűleg mindenki azonosította. Talán épp ezért vállalta...

A lényeg. Nálam csak 3/5.  Gyenge volt, kár érte.

Zsüdi

2012. január 22., vasárnap

Számos pasas

(What’s Your Number?, 2011)

Egy újabb romantikus vígjáték, de azt mondanám, hogy inkább vígjáték, mint romantikus. Habár a szokásos „szívszaggató” klisékből azért akad itt is bőven.
Na de akkor nézzük miről is szól a film. Ally épp most dobta ki a pasiját, majd kirúgják a munkahelyéről is. Amikor egy újságcikkből megtudja, hogy azok a nők, akik 20 vagy annál több pasival voltak együtt 96%-ban nem mennek férjhez, eléggé elkeseredik. Főleg miután egy átmulatott éjszaka után sikerül elérnie a 20-as számot és egyértelmű, hogy nem a jövendőbeli férjével. Éppen ezért elhatározza, hogy felkeresi élete első 19 pasiját, hátha így, pár év elteltével érettebbek és normálisabbak lettek. Itt kerül a képbe szembe szomszédja Collin, akivel megegyezik, hogy ha segít a keresésben, akkor cserébe ő segít neki kidobni reggelente a csajokat a lakásából. És persze, ahogy egyre több időt töltenek együtt, egyre inkább megkedvelik egymást…
A vége nem sok meglepetést tartogat, viszont kellemes délutáni időtöltésnek éppen megfelel, nekem tetszett.
Chris Evans még mindig jó pasi, ruhában és ruha nélkül is. Ebben a filmben pedig láthatjuk párszor ruha nélkül.:) És Anna Faris is egész elviselhető benne, ahhoz képest, hogy nem nagyon csípem.
Tőlem kap egy 4/5-öt.

Andee

Mátkaság és legényélet, 2004

              Egy kis faluban élnek szerény körülmények között Bakshiék, egy indiai család négy gyönyörű lánnyal.
Mrs. Bakshi azon igyekszik, hogy mindegyik lányát feleségül adja, lehetőleg gazdag vőlegényhez. 

     A talpraesett és okos  
Lalita 
viszont határozottan, csakis szerelemből hajlandó 
férjhez menni.     



William Darcy eközben üzleti ügyben Indiába érkezik, Amerikából. Régi barátjával, Balraj Bingley-vel egy eljegyzési ünnepségen vesznek részt. Itt ismerkedik meg Darcy Lalitával, és egyáltalán nem szimpatikusak egymásnak.
Később Lalita találkozik egy jóképű férfival, vele viszont nagyon szívesen tölti az idejét, innentől válik izgalmassá a dolog...

      A színes kavalkád, és vidám zene igazi Indiai hangulatot varázsol elénk.
A romantikával fűszerezett, érzelmekkel teli, humoros, szórakoztató és pörgős események közé itt-ott bekerült egy-egy unalmasabb éneklős rész.
Ennek ellenére érdemes megnézni, mert teljesen más világba pillanthatunk be.

Érdekes a két világ; Amerika és India találkozása is, főleg a végén.

(Szívek szállodája-rajongók egy ismerős arccal is találkozhatnak „Rory” személyében ;) )


Összességében 4/5-re pontozom.

Csak azért vontam le egyet, mert olyan indiai Büszkeség és Balítélet feelingje van.




*** Timity ***

2012. január 21., szombat

Richard Castle - Heat Wave

A Castle című sorozatban Richard Castle által megírt könyv, ami nálunk is megjelent magyarul.
Hónapok óta vártam, hogy kiadják és végre megvehessem. Nem tudom pontosan mire számítottam, de az biztos hogy ennél jobbra.
A történet szerint Jameson Rook a nagydumás, minden lében kanál újságíró kapcsolatai révén eléri, hogy következő könyvéhez egy igazi nyomozócsoport mellett gyűjtsön anyagot. Így Nikki Heat nyomozónővel és csapatával együtt kezdi el felgöngyölíteni a New York-i ingatlanmogul Matthew Starr halálának ügyét egy igazán forró nyáron.
Bevallom engem a könyv nem nyűgözött le túlságosan, néhol még untam is, főleg a sok New York-i környezet leírást. Nikki a sorozatban (Kate Beckett) számomra sokkal szerethetőbb és humor szintjén is egyértelműen a sorozat viszi el a pálmát. Igaz, ott azért sokat számítanak a remek színészek, Nathan Fillion kitűnő választás volt Castle karakterére.
Egynek azért jó volt, 3/5-nél többet viszont sajnos nem tudok adni rá.

Andee

2012. január 20., péntek

Nevem Khan, 2010

Ez a film... olyan szép és annyira nagy a mondanivalója, egyszerűen muszáj megnézni.

Rizwan Khan, a fiatal muszlim férfi Asperger-szindrómával, az autizmus enyhébb formájával küszködve nő fel, de anyukája gondoskodása sokat segít neki.

Felnőttként Indiából Amerikába költözik öccséhez, aki munkát ad neki. Majd Khan szerelmes lesz egy hindu fodrász lányba, Mandirába, aki viszonozza érzelmeit és feleségül is megy hozzá. 

De boldogságuk nem tarthat sokáig.


A 2001. szeptember 11.-ei terrortámatás miatt Amerikában "új időszámítás kezdődik",
melynek során sok nehézséggel kell szembenézniük. Mandira elküldi Rizwant, ő pedig el is megy...

Megható film egy fiúról, akinek nemcsak betegsége, de származása miatt is nehéz
harcokat kell megvívnia, mégis kitartóan megy az útján, beutazza a világot, és
az anyukájától kapott szeretet tovább adja mindazoknak, akik szintén a jó úton járnak.
És még valamit tovább ad, az anyukájától kapott bölcsességet:
"csak kétféle ember létezik, jó ember és rossz ember. Nincs más különbség."
Nem számít sem a bőr szín, sem a fogyatékosság, csak az, hogy mit tesz az ember.

Egyértelműen 5/5 
 (sőt 10/5)    :)

*** Timity ***

2012. január 17., kedd

Jane Austen magánélete

Becoming Jane - 2007

Jane Austen neve minden romantikát kedvelő nőnek ismerősen kell hogy csengjen. Olyan könyveket köszönhetünk neki, mint az Értelem és érzelem, vagy a Büszkeség és balítélet. Számos regényét megfilmesítették, többször feldolgozták. De azt, hogy hogy vált Miss Austen-ből a romantikus irodalom egyik jelképe, a róla készült kétórás filmből tudhatjuk meg. De!!!!! Mindenki tartsa szem előtt, hogy ez csak egy önéletrajzi ihletésű film, ahogy utána kutattam, épp a legfontosabb szál, a szerelmi vonal nem stimmel a filmben.

A film Jane életének egy rövid szakaszába, fiatal “eladólány” korába enged bepillantást. Nem tekinthető mindennapi lánynak. Éles a nyelve és gyorsabban pörög az agya, mint a legtöbb férfinek.

“Ha egy nőnek esetleg valamiből több adatott, például éles az elméje, azt jobb titokban tartani. A humorérzék tetszetős, de az értelem nem. Mind közül ez a legalattomosabb adomány. “
-          Jane édeapja, a tiszteletes beszédéből egy részlet    -

Leveleket, történeteket irogat, ezzel szórakoztatja a családját és a barátait. Egy dolgoban teljesen biztos, hogy szerelem nélkül nem házasodik. Ez a lehetőség a XVIII században kiváltságnak számított. Jane családja már a völegényét is kiszemelte Mr Wisley személyében. Mr Wisley gazdag, de Mr Wisley kissé együgyü is egyben. A mai világban ezt a férfitípust a legtöbb nő a tökéletes férfi jelzővel illetné. De Jane számára természetesen kevés. Ekkor robban be Mr Tom Lefroy a társaságban. Mr Lefroy nem gazdag, ellenben okos, és szórakoztató. Pökkhendisége először bosszantja Jane-t. De utálata lassan szerelembe csap át. Minden és mindeki a szerelmük ellen van. De többek közt ez a “tiltott” szerelem inspirálja Jane-t az első regénye megírására.

Gyönyörű romantikus történet. Több helyen olvastam, hogy az elejét tartják vontatottnak. Nekem épp az ellenkezője a véleményem, a vége az, amit hosszúra nyújtottak, de összességében nagyon tetszett. Mr Lefroy-t ide nekünk a XXI századba!!!

Szubjektív vélemény a színészekről: Anne Hathaway-hez (Neveletlen hercegnő) illett ez a szerep. Jól áll neki ez a kor, igazi kisasszony alkat.
Mr Lefroy-t James McAvoy (X-men: Az elsők) formálta meg. Személy szerint először nem nyerte el a tetszésem, mint férfi, de annyira jól állt neki a karakter, hogy a végére még én is elhittem róla, hogy az.

Figyelem, ne számítson senki forró ágyjelenetekre, sem vad szenvedélyre. Ez a film annál érzékenyebben nyúl a tiszta szerelemhez. És ez így is volt jó. Nálam 5/5.

Zsüdi