2012. június 30., szombat

Borotvaélen

(Man on a Ledge, 2012)

Egy férfi New York-ban bemegy egy szállodába, kivesz egy szobát, megreggelizik, ír egy üzenetet, majd kimászik az ablakon és kiáll a párkányra. Úgy néz ki öngyilkos akar lenni. Megérkeznek a mentők, tűzoltók, és a rendőrség.
A férfi Nick Cassidy, volt rendőr, akit egy gyémánt ellopásáért 25 év börtönre ítéltek. Ő azonban ártatlannak vallja magát, megszökik a börtönből és kimászik a hotel párkányára. Kérdés, hogy valóban le akar-e ugrani? Ezt pedig csakis Lydia Spencer tárgyalótiszttel hajlandó megvitatni.
Vajon mit akar elérni a férfi? Hogy fogja bebizonyítani az ártatlanságát egy párkányon állva? Hisz-e neki Lydia? Ezekre a kérdésekre mind választ kapsz, ha megnézed a filmet.

Izgalmas, pörgős, furfangos és néhol vicces. És még este 10 után is ébren tartotta a figyelmemet.
Nálam 5/5.

Andee

2012. június 25., hétfő

Elcserélt életek

(Changeling, 2008)

Christine Collins egyedül neveli kisfiát Walter-t Los Angelesben az 1920-as évek végén. Amikor egyik hétvégén kénytelen bemenni dolgozni, arra ér haza, hogy Walter eltűnt a házból. A rendőrséghez fordul, akik csak 24 óra elteltével kezdik el keresni a fiút. Pár hét elteltével jelentkezik a rendőrség, mondván, hogy megtalálták Walter-t és épp úton van hazafelé. Christine a vasútállomásra siet, ahol azonban azzal szembesül, hogy a gyerek, akit találtak nem az ő fia. Amikor ezt szóvá teszi, az ügyben nyomozó rendőrszázados próbálja őt meggyőzni, hogy csak az eltelt idő és az átélt viszontagságok miatt érez így. A nő végül magával viszi a fiút, de egyre több jel mutat arra, hogy ő valójában nem Walter és ennek hangot is ad, aminek a rendőrség viszont nem örül. Hiszen milyen fényt vetne ez rájuk? Ráadásul meg is van a módszerük, hogy elhallgattassák. Végül egy akkoriban elég nagy népszerűségnek örvendő református lelkész lesz az, aki megmenti és segít neki felvenni a harcot az őt ért igazságtalansággal szemben. Egy ponton túl már a rendőrség sem tudja tovább leplezni a szörnyű baklövést.

A filmet nézve több érzés is kavargott bennem, de a legerősebb a düh volt a tehetetlenség és az igazságtalanság miatt. És amiatt, hogy egyes pozícióban az emberek bármit megtehetnek és Istent játszhatnak. Végig azt vártam, hogy Christine mikor fogja végre leüvölteni a rendőrök fejét, hogy HÉÉÉ, értsétek már meg, hogy ez nem az én gyerekem és mégis mit képzeltek magatokról!! Ehelyett végig csak normál, már-már csendes hangon próbálta a tudtukra adni nyilván a sokktól és a meglepettségtől.
Angelina Jolie nem tartozik a kedvenc színésznőim közé, de ebben a filmben kifejezetten tetszett és meggyőzött.

Zsüdi! Köszönöm a filmet, ha lesz fölös két és fél órátok nagyon ajánlott a megnézése!:)

Igaz történetet dolgoz fel, de a pontszámom ettől függetlenül is 5/5.

Andee

2012. június 19., kedd

Prometheus (2012)

A 2012-es év általunk is leginkább vár mozija, az Alien filmek előzménye, vagyis a Prometheus. Sok kritikát olvastam róla, de csak szigorúan, miután megnéztük a filmet. A vélemények nagyon szélsőségesek voltak, ami szerintem sokat elmond a filmről.
Műfaját tekintve sci-fi, amit imádok.

Az Alien történetet nem akarom leírni, de gondolom mindenki emlékszik a Nyolcadik utas: a Halál című klasszikusnak számító 1979-ben készült Ridley Scott által rendezett horrorra, ami után akkor még elaludni sem tudtunk, ma pedig már inkább csak izgalmas, mint ijesztő. Az első részt még három folytatás követte. A siker titka természetesen a jó sztori, a feszült hangulat, maga Alien, és természetesen Alan Ripley hadnagy, akit Sigourney Weaver alakit. Sigourney szerintem mindenki fejében összeégett Ripley hadnagy figurájával, és talán sosem fog kitörni ebből a skatulyából, de mivel egy vérbeli tökös nőt játszott a sorozatban, a helyében én nem is bánnám.

Az Alien sorozatból sosem derült ki, hogy az idegenek hogy kerültek a bolygóra, ahova Ripley-ék leszálltak, sem az, hogy mifélék, kifélék. Elfogadtuk a tényt, hogy vannak, a hajó legénysége pedig próbál túlélni. Rengeteg nyitott kérdés maradt, ami teret adott a fantáziánknak, gondolkodásra késztette az agyunkat. Az első pont, ami tetszett a Prometheusban, hogy bizonyos részeknél ugyanúgy meghagyja a szabadságot a képzelőerőnknek, gondoljunk tovább, járassuk az agyunkat a történéseken.

A Prometheus nem egy folyatatás, hanem – ma divatosan –  egy előzmény. Számunkra ugyan így is a jövőben játszódik, de még Ripley-ék előtt.
A rendező szintén Ridley Scott, talán ezért, vagy mert mindenki ezt várta, de a film felépítése nagyon hasonlít a többi, de főleg az első részhez. Egy űrhajó száll le az “Alienes” bolygóra, ahova majd Ripley-ék is jönnek. Érkezésük célja, hogy megfejtsék az emberiség kialakulását, találkozzanak a “tervezőinkkel”. Aztán ahogy lenni szokott, a legénység szépen lassan fogyni kezd.
Két órás a film, a sztoriról lehetne még írni, de nem akarom bő lére ereszteni.

Ha úgy vesszük, mivel a teremtést is belekeverték a történetbe, talán “mégsci-fibb”, mint a többi rész, ez lehet egy negatívum mások szemében, bár én pozitívumként értékelem, elvégre, nem egy realista dokumentum filmre váltottam jegyet, részemről jöhetnek az űrlények!
Olvastam olyan kritikát, miszerint a film unalmas, lassú, vontatott. Csak az tud ilyet leírni, aki nem látta a Nyolcadik utas: a Halált. A film hasonló felépítése miatt, mégis mit várt vajon? Esztelen öldöklést? Spoiler: Igen, Alien-nel teljes valójában csak a film végén találkozunk. Dehát könyörgöm, ez az előzmény! Éppen azt hivatott szolgálni, hogy megtudjuk, kik is az Alienek, és hogy teremtődtek. Ez pedig egy folyamat, nem egy kész tény a film első öt percében, ami után jöhet a gyilkolás. Ha ez valakinek negatívum a filmben, akkor rossz mozira ült be, sőt, a többi részt meg se nézze.

A történet mellett a másik erőssége a filmnek a jól kiválasztott szereplőgárda. Michael Fassbender alakítja David-et, azaz a Prometheus hajó “Bishop-ját”, magyarul a robotot. Fassbender nem csak kivételes tehetsége miatt volt jó választás, hanem mert ha másért nem is, de hirtelen jött népszerűsége is bevonzhatja az embereket a mozikba. A másik most divatos főszereplő, az Noomi Rapace, aki Elizabeth Shaw-t játszotta a filmben, és - most Spoiler következik -, Ripley mód felveszi a harcot az űrlényekkel. Noomi a 2011-es év Európa egyik legnagyobb durranásának, a Tetovált lány című svéd kriminek a főszereplője (amiről én is írtam már itt korábban, Andee pedig az amcsi verziót ismertette velünk). Mindkét színészről elmondható, hogy bár kivételes tehetségek, most vannak a csúcson. Ezért a szereplőválasztás nekem kicsit direktnek tűnt, bár minkét színész megállta a helyét, sőt.  

Ezzel kapcsolatban talán egyetlen negatívum, - ami jelzem csak nekem tűnt fel -, hogy Noomi-nak, aki a tökös nőt játssza a Prometheus-ban, nem adtak elég markáns magyarhangot, mint anno Ripley-nek. De ez persze nem von le a film értékéből.

Összefoglalva, a film története 5, a szereplők 5, moziélmény 5.
Nálam abszolut siker a Prometheus, szívesen megnézném újra moziban, és természetesen a dvd gyűjteményem is bővülni fog ezzel a darabbal.

Zsüdi

Ügyféllista (2010) (The Client List)



Megint belecsöppentem egy igaz történetes story-ba. Érdekes, nyers és nyomasztó egy történet.
Egy fiatal család anyáról szól (Jennifer Love Hewitt), aki lesérült sportoló férjével és 3 gyermekével küzd a megélhetésért. A legnagyobb baj, hogy a házukat a Bank el akarja venni.Napról napra élnek. A pár eszeveszetten keress munkát, vagy bármiféle lehetőséget, hogy a helyzetüket megoldják. A kisvárosban lehetetlennek tűnik…
A szomszéd városban adódik egy állás. Masszőrt keresnek egy kis szalonba. Samantha jelentkezik is, hisz szükség van a pénzre. Nem tudja a részleteket… Szerencséjére pont megfelel: csinos, volt szépségkirálynő… Prostituált lesz. Titokban csinálja végig. Félredobja a büszkeségét, és a családja miatt megteszi.
Egyszer nézhető, tanulságos, meghökkentő film.
Nálam 5/4.
Bori

2012. június 18., hétfő

Ilyen az élet (2010)

Másodszor láttam ezt a filmet, először is tetszett, de most - ahogy eltelt egy kis idő, még jobban imádtam!


"EREDETI CÍM: Life as We Know It
Amerikai vígjáték

Katherine Heigl (Holly Berenson)
Josh Duhamel (Eric Messer)
Josh Lucas (Sam)

Mindketten határozott személyiségek: Holly (Katherine Heigl) egy sikeres vállalkozást üzemeltet és a karrierjére koncentrál, míg Eric (Josh Duhamel) egy sporthálózat ígéretes igazgatója és emellett imádja a nőket és a motorját. Az első, katasztrofálisra sikeredett randijuk után viszont csak két közös pont van bennük: 
Utálják egymást és imádják a keresztlányukat, Sophie-t.

Amikor a sors egy váratlan fordulattal úgy hozza, hogy Sophie-nak kettőjükre van szüksége (együtt!), a kislány érdekében félre kell tenniük mindenféle nézeteltérésüket és utálatukat egymás iránt, ami egy idő után már nem is annyira szörnyű, mint ahogy azt elsőre gondolták."


Ez a film nemcsak nevetős - sírós romkom, izgalmas is, és többször volt katarzis-érzésem, főleg a végén... ezzel elárultam, hogy nem egy dráma. Bár azért vannak benne olyan részek, amiken elérzékenyültem.
Elgondolkoztatott, hogy én mit csinálnék másképp...

Mostanában azok a filmek tetszenek, amik nem a rózsaszín-felhős, minden happy és könnyű, tipikus filmvilágot mutatják be, hanem ahogy az életben, kemény nehézségek vannak, de attól olyan csodálatos a világ, ha ezeket a problémákat meg tudjuk oldani!
Mert azért vannak, hogy megoldjuk őket, és hogy tudjuk értékelni a sikert.

(még a szinkron hangokban, és a színészek játékában sem találtam kivetnivalót, helyes színészek - jó nézni őket, és a szeretet megjelenítése filmen meg aztán tényleg extra) 

Nézzétek meg! 
:)

5/5
*Timity*

Védtelen gyermek - (Case 39)


Filmek terén Tesómnak hála mindenevő lettem. Viszont thrillereknél kritikusabb vagyok. De ebbe a filmbe nem tudok belekötni. Nem vagyok egy körömrágós típus, viszont ennél a filmnél, kénytelen voltam rágcsálni, mert az izgalom magával rántott.

Renée Zellweger egy szociális munkást játszik, aki hátrányos helyzetű, védtelen gyerekeken segít. Az egyik ügye Lillith Sullivan lesz. Renéet magával ragadja a kislány ártatlansága, és kiszolgáltatottsága. Segíteni szeretne neki, amiben csak tud. Befogadja, neveli, vigyázz rá. Társa, a csajok nagy örömére Bradley Cooper lesz. A nyugtalanító viselkedés fokozódik… Az izgalom a tetőfokára hág…

Pörgős, izgalmas, ,, a rohadt életbe,, típusú film. Renée végre levetkőzte Bridget szerepét, és megkell hagyni, jól csinálta. Aki szeretne egy kicsit parázni, feltétlenül ajánlom. A szinkront itt olyannyira találtak el, hogy beszarás. Én már az idegtől remegtem végig ( jó értelemben) .

Nálam 5/5.
Bori

Miről álmodik a lány?

(What a Girl Wants)

Évek óta nem néztem meg filmet a TV-ben, de valamiért ebbe belecsöppentem, és végigpörgettem.
Nem bántam meg, 105 percre lekötött, nem unatkoztam, pont elég volt.
Tipikus tini vígjáték, klasszikus poénokkal, aranyos kis családi jelenetekkel.
Első blikkre nekem a Neveletlen Hercegnő képei jelentek meg, viccesebb, vagányabb kiadásban.
Colin Firth miatt már érdemes volt megnézni, a nekem mindig sablonos figurája tuti bejövös, itt is sikert aratott.

A 17 éves Daphne Reynolds (Amanda Bynes) felkutatja apját, akiről kiderül, szigorú arisztokrata, Anglia egyik legismertebb politikusa, Lord Henry Dashwood (Colin Firth). Szokásos karakterek megtalálhatóak: gonosz mostoha, gonosz mostoha testvér, kedves nagyi, és a jófiú.
Ezen a szálon fut tovább a story, Daphne küzd a beilleszkedéssel, hogy megfeleljen apjának.
De hogy sikerül e…? Nézd megJ
A szinkron megfelelő, most nem tudnék belekötni egyikbe sem.
Aranyos kis film, nekem tetszett. 5/4

Bori


2012. június 17., vasárnap

Lélegezz!

(Inhale, 2010)

Paul Stanton sikeres ügyész. Lánya Chloe súlyos beteg, tüdőátültetésre vár. Amikor orvosuk közli, hogy Chloe betegsége a végső stádiumba ért, egyúttal felhívja rá a figyelmüket, hogy esetleg kereshetnének más "alternatív" utat is, hogy új tüdőhöz jussanak. Ami persze nem éppen legális. 
Paul egyik politikus ismerőse korábban egyik napról a másikra lekerült a donor várólistáról, feltehetően ő megtalálta az alternatívát, így a kétségbe esett és mindenre elszánt apa ezen a vonalon indul el és egészen Mexikóig jut. Megszállottan keresi a megoldást és az orvost, aki megmenthetné a lányát.
A film fő témája - mint az a leírásból is kiderül - a szervkereskedelem, éppen ezért erkölcsi kérdéseket is felvet. 
Vajon mi helyes és mi helytelen ha egy szeretted élete a tét? Meddig mennél el, hogy megmentsd a biztos haláltól?
Izgalmas, pörgős, nem az elvárt lezárással.
Nálam 5/5.

Andee

2012. június 14., csütörtök

A legszebb ajándék

The ultimate gift (2006)

Sok pozitív véleményt olvastam a filmről, ezért is gondoltam, jó alternativa lesz az unalomig ismételt nyomozós-krimi sorozatok helyett egy átlagos szerda este. És láss csodát, nem csalódtam, na de a részletek:

Főszereplőnk, Gus, egy gazdag ficsúr, akinek egész életében ki volt nyalva a segge, és a munkát még hírből sem ismeri. Nagyapja a végrendelétben feladatok sorozatával állítja szembe, amin ha Gus jól teljesít egy ajándék lesz a jutalma. Gus belemegy a játékba. Tanúi lehetünk Gus milyen leckéket kap a munkával kapcsolatban, megtanulja mit is jelent az a szó, hogy barát, mi az önzetlenség, a szeretet. Nagyapja videoüzenetei által hozzá is közelebb kerül, és fény derül apja halálának a körülményeire is. Hogy Gus mit kezd ezzel a tudással, az már csak a film végén derül ki.

Gyönyörű film. Utólag elgondolkodva rajta, a cím az én olvasatomban nem az örökségre vonatkozik, hanem a tudásra, amit Gus nyer a kiállt próbák során. Családjából kiindulva, magától sosem tett volna szert igaz barátra, nem ismeri meg a valódi szerelmet, és a kétkezi munka örömét. Ezekkel a tapasztalokkal ő értékesebb emberré vált, mint vagyon által válhat bárki.

Sajnos, a film nem igaz történet. És sajnos, kétlem, hogy a film egy életszerű történést mesélne el. Inkább utópia, mint realitás.


Megsíratott, elgondolkodtatott. Tetszett. Nálam 5/5.  (és még a kislány szinkronhangja sem volt annyira zavaró, hogy lepontozzam. Pedig zavaró volt)

Zsüdi

Átnevelő tábor

(Boot Camp) – 2007

Egy unalmas délután változtatása érdekében, elkezdtem nézni ezt a filmet. Soha nem hallottam róla, véletlen találtam rá. Gondoltam, ha még félre is lövök, Mila Kunis miatt akkor is megnézem.  De nem bántam meg, sőt… Már az első 2 perc úgy lekötött, hogy nem érdekelt mi folyik körülettem, teljesen átadtam magam a filmnek. (Ritka, nagyon ritka az ilyen hatás) Na végre!!!! Nem egy nyálas tini szar…
Érdekesség, hogy igaz történet alapján készült. Nálam ez valamiért mindig plusz dolog. Bár ennél történetnél, kevésbé örültem neki…
A kicsit elkanászodó tinédzsereket, a gazdag szülök, a saját nyugalmuk érdekében elküldik, egy ,,táborba,,. Norman Hail a tábor vezetője és kitalálója, sajátos módszert alkalmaz a megjavulás érdekében. A körülmények szörnyűek, rabként vannak kezelve a táborlakók. Bántalmazás, megalázás, büntetés… ez az alapja az eldugott szigeten lévő nevelő tábornak. Persze a szülők erről semmit sem sejtenek. Bizakodnak, hogy már kiegyensúlyozva és ,,megnevelve ,, térnek vissza a gyermekeik.
A filmben az erőszak mellett, megtalálható, egy kis romantika, izgalom és egy-két körömrágós thriller jelenet is.
Amiért dühöngtem, az megint a magyar szinkron hang kiosztás volt.
Mila Kunis magyar hangja, Csifó Dorina lett. Borzalmasan irritáló, és nem a csajhoz illő szinkronhang szerintem.  ( Mellékesen, gyűlölöm, hogy mostanság egyre több filmben meghallom…)
Amúgy maga a film, Nálam 5/5.
Bori

2012. június 4., hétfő

3 Idiots

3 Idiots (2009)


Mivel egy újabb indiai remekmű került az utamba, ezért arra a következtetésre jutottam, hogy Bollywood-ban (http://hu.wikipedia.org/wiki/Bollywood) igenis készülnek jó filmek. Sőt, kiemelkedően jó filmek. Maga a tény kellemes meglepetés egy amerikai filmeken, illetve francia alapműveken felnőtt közép-európai filmbuzinak, mint jómagam.
Miután láttam a Nevem Khan-t, már sejtettem, hogy az IMDB-n 8,2 pontozott 3 Idiots –ban sem fogok csalódni. És még egy következtetés a két film után: Indiában imádják a háromórás filmeket. Vagy csak ilyen hosszú filmtekercseket lehet kapni. Bárhogy is, hidegélelem és sok folyadék ajánlott, csak úgy, mint Khan-hoz!

A történet három fiatal fiúról szól, akik az indiai műszaki egyetemen ismerkednek meg, és az egyetemi éveik alatt válnak testvéri jóbarátokká. Közülük is kiemelkedik Rancho, aki nem csak penge eszével, de hatalmas szívével, és irigylésre méltó hozzáállásával is hamar felhívja magára a figyelmet. Az iskola befejezése után Rancho-nak nyoma vész, és tíz évvel később a két magára maradt jóbarát még mindig őt keresi, mikor végre találnak egy nyomot. És a film valójában innen indul, a többi csak visszaemlékezés, de gondolom nem árulok egy nagy titkot, hogy a film végére Rancho is megkerül.
 
Mondhatni, a film stílusát tekintve eléggé vegyesfelvágott. Mert vígjáték, de közben hatalmas tanulság várja, hogy levonjuk a következtetést, mindemellett megsírat, mint egy jó dráma, ám a szereplők ok nélküli dalra fakadásával én eddig csak musical-ben találkoztam. Túl sokat akar adni a film, és mivel három órás, ezért van is rá lehetősége. És véleményem szerintem megtalálta az egyensúlyt.
De most akkor a lényeg: a három óra alatt sokat tanulhatunk a barátságról, és hogy mindig a magunk útját járjuk, ne azt, amit mások elvárnak tőlünk.

Ajánlom mindenkinek, aki a könnyed, vicces, érdekes, és egyben gyönyörű múvikat szereti, az nem fog csalódni, ígérem. 5/5!!!

Zsüdi

2012. június 2., szombat

Csempészek

(Contraband, 2012)



Egy igazi káromkodós, verekedős, lövöldözős akciófilm.
Chris korábban a csempész bizniszben utazott és ráadásul jól is csinálta. Mára viszont rendes munkája és családja van. Amikor azonban a sógora csempész akciója balul sül el, és az elbukott áru árát követelik tőle, Chris kénytelen segíteni neki. Főleg, hogy a feleségét és a gyerekeit is veszély fenyegeti. Így újra visszatér a pályára, előszedi a kapcsolatait és megszervezi a "mentő" csempészakciót. De mint ahogy az ilyenkor lenni szokott nem megy minden olyan simán, mint szeretné.
Az elején picit untam, de aztán szép lassan beindult a film és a végére még izgalmas is lett.:)
Szerencsére volt benne egy-két csavar, plusz ott van még a főszerepben Mark Wahlberg így kap tőlem egy 4/5-ös pontszámot.

Andee