2013. január 20., vasárnap

Munkával szerzett pasi

Beauty & the briefcase (2010)


Egy újabb frappáns, figyelemfelkeltő címet tudtak ki brénstormingolni a fordítók, ezúton gratula hozzá. Ilyenkor megfordul a fejemben, hogy ezért az idióta címért vajon mennyit vágott zsebre a lángelme, aki éjszakákon át ezen dolgozott, és végül ennyi tellett tőle.

Hozzáteszem az eredeti cím is elég bugyuta, de talán egy fokkal jobb.

Ha túljutunk ezen a dupla sokkon, lássuk mi is ez valójában.
Mivel egy Hilary Duff filmről van szó, aki drámát, komoly cselekményt, mély mondanivalót vár, az most rögtön kapcsoljon el, mert ha Hilary Duff-ról, a „csajfilmek” egyik királynőjéről beszélünk, akkor egy könnyed és szórakoztató filmet kapunk, és a Beauty and Briefcase az egyik legtipikusabb csajfilm, amit eddig láttam.

Lane egy szingli újságíró NY-ban, és minden vágya, hogy a Cosmonak dolgozhasson.
Azért mert nincs pasija, igenis komoly elképzelései vannak a Nagy Ő-ről, tíz pontban össze is foglalható, amit úgy hív: A lista. Mikor a barátnője által szervezett állásinterjún a Cosmonál szóba kerül a lista, felkelti az érdeklődést, és kap egy lehetőséget. Miért van annyi szingli csaj? Hol vannak a szingli pasik? A fiúk a bányában dolgoznak, volt igaz két évszázaddal ezelőtt. A mai világban az iroda az, ahol a pasik rejtőznek. Lane feladata, hogy beépüljön az irodák világába, és ott megtalálja a listájának is megfelelő Nagy Ő-t, mindezt megörökítve egy cikkben, természetesen. Ezen a ponton a rutinosabb romantikus-film-kedvelőknek rögtön beugrik a Bambanő (Never been kissed) című film. Ami sajnos várható, mert ennyi hasonló témájú film között képtelenség mindig teljesen új ötlettel előállni, vagyis számíthatunk rá, hogy itt-ott újra és újra belebotlunk a klisékbe.
Tehát egy hamis önéletrajz, hanyag HR-esket, és Lane máris egy befektetési cégnél asszisztens. Minden jól alakul, az iroda kész aranybánya pasik szempontjából. Ám ekkor úgy tűnik, Lane mégis máshol találkozik össze a Nagy Ő-vel, ami keresztülhúzhatja a cikket és a karrierjét egyaránt.

Miközben néztem a filmet, olyan érzésem volt, mintha egy könyvet olvasnék. A történet, a stílus nagyon hasonló a most divat csajkönyek tucatjaihoz. Nekem ez bejött, de csak mert én is egy vagyok az ilyen könyveket faló fiatal csajok millió közül.

Nálam 4/5. A maga nemében jó film. Kikapcsolódásnak tökéletes volt. 

Zsüdike

1 megjegyzés:

  1. Vagy a szinkron volt pocsék, vagy én nem voltam ma kapható a limonádéra, de sajnos le kellett, hogy pontozzam. Viszont a leírás 5/5 nálam.;)

    VálaszTörlés